Вченим вдалося розгадати таємницю походження однієї з найзагадковіших живих істот – Xenoturbella. Вона живе на дні океану й зовні виглядає як пурпурова шкарпетка.

Науковці впродовж 60 років намагалися розгадати ДНК цієї дивної істоти й класифікувати її бодай до якогось тваринного виду. Нове відкриття вчених, опубліковане у журналі Nature, стверджує, що "пурпурова шкарпетка" належить до одного із найбільш ранніх видів життя, пише ВВС.

"Ми називаємо їх "пурпуровими шкарпетками", - розповідає професор американського Інституту океанології Скріппса Грег Руз. - Якщо ви уявите собі шкарпетку, яку зняли й кинули на підлогу - то саме так ця істота і виглядає. Чи як кулька, з якої випустили повітря". Глибоководна дивовижа не має ані мозку, ані очей, ані внутрішніх органів - лише отвір для прийому їжі й випорожнення.

Краще дослідити і класифікувати "пурпурову шкарпетку" вченим вдалося завдяки знахідці іще чотирьох підвидів Xenoturbella на дні Тихого океану. Крім того, науковцям уперше вдалося зняти істоту на відео завдяки дистанційно-керованим підводним апаратам.

Чотири нові підвиди дали змогу науковцям провести ширші й детальніші генетичні тести. "Ми підтверджуємо той факт, що вони мають розглядатися як доволі примітивна група істот", - пояснює професор Руз. За його словами, "пурпурова шкарпетка" перебуває біля самої основи ланцюжка еволюції.

Популярні новини зараз
Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Хто заслужив на пенсію майже 10 000 грн: нова формула ПФУ наповнить вашу кишеню грошима Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо
Показати ще

Водночас вчені попереджають, що остаточно розгадати таємницю Xenoturbella їм все ж поки що не вдалося. "Ми ніколи не бачили, як вона харчується. Ми знаходимо їх там, де живуть молюски, і коли вивчаємо їх, то знаходимо всередині ДНК цих молюсків. Проте коли ми їх розтинаємо, їхні нутрощі порожні", - каже професор Руз.

Читайте також: Моторошна риба з ногами шокувала людей (фото)

"У них є лише рот. Вони не мають зубів, не мають жодної структури всмоктування, що може розщеплювати молюсків", - пояснює вчений. Дослідники припустили, що істота колись була більш складною, проте з еволюцією позбулася усіх "зайвих" органів.