Японські вчені виявили найдавніші рибальські гачки, які коли-небудь були відомі в історії. Їх вік становить майже 23 тисячі років тому і відноситься до епохи палеоліту.

Про це повідомляє журнал Proceedings of the National Academy of Sciences. Розкопки проводили співробітники Токійського університету в печері Сакітарі на острові Окінава. Його заселяли люди близько 35-30 тисяч років тому. Вченим вдалося знайти два рибальських гачка - один готовий і один недороблений. Ці екземпляри відмінно збереглися.

Стародавні умільці зробили їх з раковин морських молюсків. Радіовуглецевий аналіз показав, що вік датується від 22 380 до 22 770 років.

Раніше такі древні приладдя знаходили в Східному Тиморі. Знахідка датувалася періодом від 23 до 16 тисяч років тому.

Дослідники стверджують, що археологічний артефакт доводить, що люди могли довго виживати і утворювати стійкі популяції на невеликих ізольованих островах вже в епоху палеоліту.

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Нагадаємо, вчені хочуть відновити зовнішність дитини по її давній мумії.