Група дослідників з Центру біомедичних технологій в Мадриді знайшла в мозку людини ділянку, здатну виявити можливі загрози в навколишньому середовищі в надшвидких часових масштабах. Це мигдалеподібне тіло, яке відповідає також за формування негативних та позитивних емоцій, повідомляє Phys.org.

Таку властивість мигдалеподібного тіла дослідники виявили під час вимірювання електричної активності мозку після того, як пацієнтам імплантували електроди для поліпшення діагностики епілепсії.

Ця ділянка є частиною лімбічної системи. Вона грає важливу роль у формуванні емоційних процесів. До них відноситься страх або радість. На відміну від неокортексу, зовнішньої частини мозку, яка охоплює обидві півкулі і відповідає за більшість вищих когнітивних функцій людини, таких як візуальна обробка і мова, мигдалеподібне тіло розташоване у внутрішній, або подкірковій частини мозку.

Таке положення ускладнює його вивчення. Але вченим вдалося імплантувати в цю ділянку електроди. За їх допомогою вони проаналізувати активність мигдалеподібного тіла, що довело теорію. Воно самостійно "витягує" інформацію про біологічно значимі стимули, які людина бачить, але не встигає осмислити.