Група китайських і американських вчених з університету Мічигану провела дослідження, в результаті якого прийшли до висновку, що імунна система може бути причиною порушення слуху.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРезультати дослідження вчені опублікували у виданні Nature Communications.
Фахівці з'ясували, що при обробці звуку на пізньому етапі механічні коливання стикаються з волокнами з волосся (рецепторами) і перетворюються на потенціал дії, після чого завдяки синапсам передаються до слухових нейронів. Частина синапсів із часом руйнується через постійний вплив шуму. Тобто, у повній тиші розпізнати звук легко, але варто додати трохи сторонніх звуків, і це стає складним або навіть неможливим. Таке явище вчені називають прихованою втратою слуху, коли сам механізм дії руйнується через свою ж природу.
Другою причиною вчені вважають знищення шваннівських клітин, які відповідають за утворення мієлінової оболонки: імунна система чомусь її не визнає і постійно "нападає", через що псується слух. Цю гіпотезу довели, коли залучили до експерименту мишей з генними модифікаціями, у котрих внутрішнє вухо містило демієлінізовані нейрони: коли ця оболонка відновлювалася, відновлювався і слух. Дослідники стверджують, що одній людині може "пощастити" зіткнутися відразу з двома причинами його втрати.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що вчені змогли вилікувати глухоту за допомогою штучного вірусу.