Група китайських і американських вчених з університету Мічигану провела дослідження, в результаті якого прийшли до висновку, що імунна система може бути причиною порушення слуху.

Результати дослідження вчені опублікували у виданні Nature Communications.

Фахівці з'ясували, що при обробці звуку на пізньому етапі механічні коливання стикаються з волокнами з волосся (рецепторами) і перетворюються на потенціал дії, після чого завдяки синапсам передаються до слухових нейронів. Частина синапсів із часом руйнується через постійний вплив шуму. Тобто, у повній тиші розпізнати звук легко, але варто додати трохи сторонніх звуків, і це стає складним або навіть неможливим. Таке явище вчені називають прихованою втратою слуху, коли сам механізм дії руйнується через свою ж природу.

Другою причиною вчені вважають знищення шваннівських клітин, які відповідають за утворення мієлінової оболонки: імунна система чомусь її не визнає і постійно "нападає", через що псується слух. Цю гіпотезу довели, коли залучили до експерименту мишей з генними модифікаціями, у котрих внутрішнє вухо містило демієлінізовані нейрони: коли ця оболонка відновлювалася, відновлювався і слух. Дослідники стверджують, що одній людині може "пощастити" зіткнутися відразу з двома причинами його втрати.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що вчені змогли вилікувати глухоту за допомогою штучного вірусу.

Популярні новини зараз

Слава Камінська з "НеАнгелів" втратила найближчу людину: "Я так боялася"

Вєрка Сердючка несподівано здійснила мрію коміка Юрія Ткача: "Чекав цього 20 років"

Сумська і Борисюк на честь "срібної" річниці показали, як виглядали 25 років тому

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще