Фахівці Оксфордського університету з'ясували, що плакати перед телевізором корисно.

"Чому це саме так? - Справді, сльозотечi бувають й у тварин, i вони посилюються під час болю, проте це явище має iншi причини та механiзми, ніж у людей", - каже Олег Гасюк, кандидат біологічних наук, завідувач кафедри фiзiологiї людини i тварин Херсонського державного унiверситету.

Читайте також: 5 дивовижних фактів про сльози

Перегляд мелодрами, навіть якщо ми плачемо від сентиментів, сприяє викиду ендорфінів - гормонів радості й задоволення, пише газета "Експрес".

Ці хімічні процеси чинять на організм ефект природної болезаспокійливої. Під час дослідження одній групі показували драматичну картину, іншій - документальний фільм.

Популярні новини зараз
Доведеться двічі розщедритися: українців повторно змусять сплатити податки Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак Виїхав з людиною з інвалідністю, а повернувся сам: що загрожує чоловікам на кордоні
Показати ще

Вчені перевірили зміни больового порогу добровольців до й після перегляду. Ті, хто пережив великий емоційний стрес від зворушливого художнього кіно, демонстрували вищий больовий поріг і більшою мірою відчували звэ'язок із товаришами по групі.

До речі, сльозовидiлення у людини вiдбувається постiйно - його нема лише пiд час сну. За добу видiляється до 1 грама слiз.

Феномен плачу вже давно цiкавить вчених. І хоча в тварин також течуть сльози, плач притаманний лише людині.

Як раніше повідомляв Знай.ua, психологи пояснили природу "сліз щастя".