Співпраця в сферах технологій, медицини, науки і дизайну дозволяє стрімко розвивати протезування. Але поки більшість найсучасніших з них володіють обмеженими функціями.

Протези рук обмежені в хапальний рухах і можуть брати предмети всіма пальцями відразу. Інженери з Університету Джона Хопкінса успішно створили новий прототип штучної руки. Штучними пальцями можна управляти незалежно один від одного. У рух їх приводить сила думки.

Читайте також: Футболка дозволяє інтерактивно вивчити анатомію людини (відео)

Для випробування розробки лікарі та інженери запросили добровольця, який страждає на епілепсію. Фахівці помістили спеціальний пристрій у вигляді плівки на ту частину мозку, яка зазвичай відповідає за рух рук. На ній розмістили 128 крихітних електродів. Так вчені змогли побачити, які частини мозку задіяні в роботі. Пацієнта просили зробити згинати кожен палець.

Після визначення цих зон вчені почали досліджувати електричну мозкову активність, щоб людина відчувала дотику. Розробники запрограмували протез на рух кожного пальця окремо у відповідь на електричну активність відповідної частини мозку. Людині досить лише подумати про певний пальці. Кожен з них запрограмували на незалежний рух. Прототип протеза показав 88% точність в рухах.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще