Група американських учених розробила та втілила в життя перший в світі діючий фотонний процесор. Він здатний обробляти дані використовуючи світло. Розробка вчених із США здатна працювати в кілька десятків разів швидше, ніж електронні аналоги.

Зазначається, що в лабораторних умовах інженери з університету Колорадо розробили дослідний зразок 2-ядерного чіпа управління нового покоління. Його розміри складають лише 3х6 міліметрів. Процесор оснащений світловими портами, які здатні пропускати і обробляти значні об'єми даних. Через них інформація передається зі швидкістю майже в 300 Гбіт/с.

Читайте також: Android став доступним для комп'ютерів (відео)

Вчені у подальшому планують провести ряд додаткових випробувань, а вже до наступного року випустити першу партію фотонних процесорів, які запустять у масове серійне виробництво. З їх допомогою фахівці збираються в рази збільшити швидкість обробки та обміну даних між дата-центрами.

Також їх можна буде використовувати для компактних електронних пристроїв. Зокрема, збільшити швидкість і час робіт смартфонів, планшетів та інших мобільних ґаджетів. Все це не потребуватиме додаткової підзарядки для них.

Популярні новини зараз
Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію
Показати ще