Археологи за допомогою тривимірного моделювання відтворили інтер'єр будинку Луція Цецилія Юкунда - багатого лихваря, який жив у Помпеях незадовго до їх руйнування. Про це розповідає стаття, опублікована в журналі Scires It.
Стародавнє місто Помпеї, засноване осками приблизно в VI столітті до нашої ери, розташовувалось по сусідству з вулканом Везувій. У різний час тут жили греки, самніти й етруски, однак після завоювання міста римським диктатором Суллою в 89 році до нашої ери місто стало римською колонією. До I століття нашої ери Помпеї перетворилися на великий культурний центр, де мешкало близько 20 тисяч чоловік. На території міста археологи виявили безліч храмів, будівлі муніципалітету і продовольчого ринку, велику палестру і амфітеатр.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧитайте також: Археологи знайшли череп Будди
Виверження Везувію в серпні 79 року нашої ери, що тривало близько доби, повністю зруйнувало місто. Під багатометровим шаром попелу і каменів опинилися похованими люди, які намагалися врятуватися, тварини, а також житла городян з повністю збереженою обстановкою.
Розкопки, які почали систематично проводитися в Помпеях в середині XVIII століття, дозволили виявити кілька багатих будинків, серед яких був будинок лихваря Луція Цецилія Юкунда. У ньому збереглися настінні мозаїки, домашнє святилище (ларарій) з рельєфами і бюст самого банкіра, а також грошовий ящик, який був наповнений борговими розписками, написаними на 153 вощених табличках.
Реконструкція житла Луція Юкунда була проведена групою археологів зі Шведського інституту в Римі. Свою роботу над проектом учені почали ще в 2000 році: тоді дослідники збирали археологічні дані й фотографували обстановку будинку лихваря, яка збереглася. Через десять років дослідники провели лазерне сканування місцевості, яке дозволило отримати тривимірні моделі будівель.
Зараз археологи створили першу віртуальну реконструкцію будинку банкіра, яку в майбутньому планують представити на спеціальній виставці. Для створення цифрової моделі її автори використовували не тільки дані про архітектуру і інтер'єр дослідженого будинку, але і про внутрішнє убрання інших житлових приміщень міста.
Результат роботи археологів можна побачити на відео:
Як повідомляв сайт Знай.ua, лазер допоміг виявити приховані в джунглях міста.