Група американських вчених виявила, що біологічний вік людини головним чином обумовлений спадковістю і, меншою мірою, - способом життя. Результати своєї роботи вчені опублікували в журналі "Aging".

Фахівці обстежили 13089 чоловіків і жінок різної раси. Біологічний вік учасників оцінювався за рівнями метилування у 353 маркерах CpG-динуклеотиду (цитозину і гуаніну). Зокрема, автори вимірювали вміст у крові десяти типів клітин: CD8 + і CD4 + Т-клітин, у тому числі невивчених, B-клітин, моноцитів та інших. Цей показник корелював із хронологічним віком учасників.

Результати показали, що біологічний і хронологічний вік можуть відрізнятися, але умови життя справляють на процес старіння менший вплив, ніж спадковість. Як ілюстрацію автори привели гіпотетичний приклад із двома 60-річними чоловіками - Джо і Пітером, перший із яких старіє на 5 відсотків швидше від свого хронологічного віку, а другий - на 5 відсотків повільніше. Обидва вони нікотиннозалежні і мають стресову професію, але при цьому ймовірність природної смерті Пітера протягом десяти років складе 75%, а Джо – 46%. І справа тут лише у кращій спадковості Джо.

Читайте також: Однояйцеві близнюки рідше помирають молодими

Виявити кореляцію вдалося, у тому числі й на прикладі 2734 учасників, що померли у період проведення дослідження. Вчені також дійшли висновку, що швидкість старіння у жінок, в цілому, повільніша, ніж у чоловіків, незалежно від способу життя.

Як зазначив співавтор роботи Стів Хорват, не виключено, що можливість прогнозувати тривалість життя клієнтів зацікавить страхові компанії: так вони зможуть підібрати найбільш вигідні і низькоризикові для себе умови страхування. За словами Хорвата, вартість послуги оцінюється в 300 доларів за аналіз зразка від однієї людини.

Популярні новини зараз
Жодного шансу на відстрочку: які документи більше "не існують" для ТЦК Банк пробачив борг, а держава ні: українців змусять сплатити новий податок На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки Мають мобілізувати у першу чергу: за ким прийде ТЦК
Показати ще

Як повідомляв сайт "Знай.ua", вчені встановили, що читання книг не лише розширює кругозір а й збільшує тривалість життя людини.