Найбільш небезпечні інфекції, підхоплені в ранкові години.

Такий висновок зробили вчені з Кембриджського університету в своєму дослідженні, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вчені провели досліди на мишах, яких інфікували вірусами грипу або герпесу.

З'ясувалося, що якщо контакт з вірусом відбувається вранці, то вірусне навантаження збільшується в 10 разів, у порівнянні з вечірнім зараженням.

Крім того, експерименти на тваринах показали, що порушення біоритмів робить організм більш уразливим перед інфекціями. Для людини це означає, що змінний графік роботи або джетлаг (синдром зміни часового поясу) збільшують ризик захворіти.

Популярні новини зараз
Українці зможуть отримати грошову компенсацію: кому слід звернутися до відділення "Ощадбанку" Гарчать та кусають оточуючих: серед підлітків шириться дивна субкультура Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було
Показати ще

Таким чином, час зараження значно впливає на ступінь тяжкості хвороби.

Вчені звернули увагу на ген BMAL1, який є і у мишей, і у людей. Цей ген відповідає за циркадний ритм - циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язаних зі зміною дня і ночі.

З'ясувалося, що активність гена в ранкові години набагато нижче, ніж у вечірні. Також дослідники відзначили, що ген стає менш активним в зимові місяці. Саме це впливає на сезонні спалахи захворювань.

Зв'язок розвитку вірусних захворювань з часом доби дослідники пояснюють тим, що віруси можуть відтворюватися лише в середині живих клітин. Стан цих клітин може різко змінюватися під впливом циркадних ритмів.

Отримані вченими дані, можуть допомогти контролювати спалахи сезонних захворювань.

Приділити особливу увагу здоров'ю дослідники радять людям, які працюють в нічні зміни або які часто змінюють часові пояси: можливо, їм варто задуматися про обов'язкову вакцинацію проти грипу.

Підготувала: Ася Рябошапка