Вчені з Канади, США, Мексики, Великобританії та Нідерландів дослідили нейтрону зірку KS 1731-260. Її температура сягає 93,5 мільйона кельвінів.

Результати дослідження вчені опублікували на сайті arXiv.org. Внутрішні (ядро) і приповерхневі (кора) частини нейтронної зірки, яка знаходиться від Землі на відстані 23 тисяч світлових років і знаходиться в сузір'ї Змієносця, знаходяться в тепловій рівновазі один з одним.

Температуру зірки виміряли за допомогою телескопу Chandra. Дані відрізняються від тих, які зафіксували у 2001 році - тоді температура KS 1731-260 сягала лише трьох мільйонів кельвінів, адже до 1988 року зірка знаходилась у неактивному стані.

Нейтронна зірка має таку ж масу, що і Сонце, тоді як її діаметр становить 10-20 кілометрів. Ядро світила складається з нейтронів, тонка кора - з атомних ядер і електронів. Вчені зазначають, що у Всесвіті може бути велика кількість подібних об'єктів.

Портал "Знай" писав про чергову планетарну таємницю. Виявилось, що на супутнику Сатурну існують метанові ріки.

Популярні новини зараз
Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники
Показати ще