Вчені з Канади, США, Мексики, Великобританії та Нідерландів дослідили нейтрону зірку KS 1731-260. Її температура сягає 93,5 мільйона кельвінів.

Результати дослідження вчені опублікували на сайті arXiv.org. Внутрішні (ядро) і приповерхневі (кора) частини нейтронної зірки, яка знаходиться від Землі на відстані 23 тисяч світлових років і знаходиться в сузір'ї Змієносця, знаходяться в тепловій рівновазі один з одним.

Температуру зірки виміряли за допомогою телескопу Chandra. Дані відрізняються від тих, які зафіксували у 2001 році - тоді температура KS 1731-260 сягала лише трьох мільйонів кельвінів, адже до 1988 року зірка знаходилась у неактивному стані.

Нейтронна зірка має таку ж масу, що і Сонце, тоді як її діаметр становить 10-20 кілометрів. Ядро світила складається з нейтронів, тонка кора - з атомних ядер і електронів. Вчені зазначають, що у Всесвіті може бути велика кількість подібних об'єктів.

Портал "Знай" писав про чергову планетарну таємницю. Виявилось, що на супутнику Сатурну існують метанові ріки.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: жінок просять з'явитись в ТЦК – кого чекають в першу чергу За переказ з картки на картку можна отримати штраф у 34 000 Мають мобілізувати у першу чергу: за ким прийде ТЦК Українцям роздадуть майже по 11 тисяч гривень: хто у списках на виплати
Показати ще