Ряд вчених почали збирати гроші на ресурсах спільнокошту на пошуки іншопланетних мегаструктур. Таким чином планується оплатити спостереження за зіркою KIC 8462852, суперечки про існування життя на якій точаться майже рік.

Небесне тіло у сузір'ї Лебедя цікаве тим, що його свічіння змінюється на 22 відсотки із однією чіткою періодичністю. Одна група науковців припустила, що її могла оточити сфера Дайсона, яку створила цивілізація, що мешкає неподалік. Опоненти цієї думки вважають, що вона просто оточена хмарою астероїдів та комет, - пише Popular Science.

Останні місяці за нею неможливо було спостерігати, оскільки видимою на небі вона була лише у денний час. Проте зараз KIC 8462852 доступна і вночі. Тому асторном Табіта Бояджян шукає фінансові ресурси для досліджень.

Читайте також: Мільярдер винайшов спосіб не ходити на роботу

За кошти, зібрані на Kickstarter, вчені планують придбати робочий час телескопів. Приватна мережа LCOGT вже пообіцяла дві сотні безкоштовних годин, проте цього вистачить лише до кінця літа.

Популярні новини зараз
Немає грошей – йди воюй: нардеп закликав змінити систему штрафів від ТЦК Контролери ходитимуть по квартирах після 16:00: не ховайтеся – інакше платіжка здивує Травневі доплати: пенсіонерам додадуть 750 гривень, але пощастить небагатьом Українцям дозволили оплачувати лише половину платіжки за газ, воду та світло: кому пощастило
Показати ще

Дослідники вірять, що якщо оперативно зафіксувати нове падіння рівня свічіння зірки, то можна буде зв'язатися із астрономами світу, які теж направлять власні телескопи на збір даних. Це має допомогти розгадати таємницю небесного тіла.

Цікаво, що подвійна зірка KIC 8462852 розташовується на відстані 1480 світлових років від нашої планети. А маса та радіус найбільшого її світила - у 1,5 рази більше, ніж у нашого Сонця.