Катання на американських гірках сприяє виходу відкладень при сечокам'яній хворобі. До такого висновку прийшли американські вчені.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРезультати своїх досліджень вони опублікували у Journal of the American Osteopathic Association.
Перш ніж оприлюднювати цю інформацію, фахівці провели ряд експериментів, використовуючи модель нирки, роздруковану на 3D-принтері.
Як відомо, деякі речовини, що фільтруються нирками для виведення з організму з сечею, погано розчиняються й утворюють кристали. З часом вони відкладаються на внутрішніх стінках нирок та інших органах видільної системи.
Читайте також: В Індії затримали банду торговців нирками
Камені провокують різкий біль, призводять до хворобливого закупорювання сечовивідних шляхів тощо. Вилікувати цю хворобу можна, стимулюючи вихід каменів. Для цього їх руйнують ультразвуком або видаляють хірургічним шляхом.
Проте, за словами вченого Девіда Уортінгера та його колег, вони вже неодноразово чули від пацієнтів, що катання на американських гірках з їх крутими поворотами призвело до того, що камені з нирок виходили самостійно. Зокрема вони описують випадок, коли після відвідин такого атракціону у людини вийшли три камені, один з яких був у діаметрі понад шість міліметрів.
Щоб перевірити подібну можливість, вчені отримали детальну тривимірну модель нирки цього пацієнта і роздрукували її копію на 3D-принтері. Потім вони помістили туди камені і заповнили модель сечею. Її "покатали" на тих же американських гірках в Disneyworld. Яким же було їх здивування, коли слова пацієнта підтвердилися. Камені дійсно виходили.
Автори дослідження помітили, що ефективніше виявилося розташовуватися в задніх вагончиках на атракціоні. Через особливість конструювання вони рухаються швидше передніх, сильніше трусяться, так що в експериментах камені при такому розташуванні виходили більш ніж у половині випадків.
Правда, вчені вважають, що ще багато чого залежить і від самого пацієнта, особливостей його нирок, розташування каменів тощо. Вони збираються продовжити дослідження, однак вже зараз можуть рекомендувати "терапію американськими гірками" всім, кому це необхідно.
Як писав "Знай.ua", робот-хірург пересадив нирки двом мешканкам Великобританії. Операції пройшли успішно, розрізи зроблені акуратно і з мінімальними ушкодженнями навколишніх тканин.