Австралійські дослідники назвали справжню причину, що викликає синдром хронічної втоми. За їх висновками, такий стан провокує дефектні клітинні рецептори імунних клітин.

Більше того, вони продемонстрували це наочно, передає журнал Clinical Experimental Immunology.

Вчені з'ясували, що в людей з синдромом хронічної втоми значно частіше діагностують однонуклеотидний поліморфізм. Це відмінності в один нуклеотид в послідовності ДНК в геномі між гомологічними ділянками хромосом - клітинних рецепторів TRPM3, наявному у всіх клітинах організму. Дефект не дає іонів кальцію проникати всередину клітин в необхідній кількості, що порушує роботу клітин й органів. Причому це стосується як мозку, так і підшлункової залози.

Таке відкриття кардинально змінює принципи лікування СХВ. Воно показало, що тут потрібна не психологія та психотерапія, а виправлення порушень роботи імунітету. Зараз учені працюють над тим, аби підтвердити цю гіпотезу подальшими дослідженнями.

На синдром хронічної втоми страждають 2,6% населення планети. Раніше багато медиків не вважали його серйозною хворобою, але зараз почали звертати на нього більше уваги.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів ощасливлять допомогою: заплатять по 4000 гривень Ще більше навантаження: в школах оновлять один із предметів На блокпостах у водіїв почнуть вилучати права: кого каратимуть Зробили ремонт у квартирі - очікуй штраф чи повістку до суду: про що мають знати українці
Показати ще

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", на думку лікарів, хронічною втомою частіше страждають працівники галузей, що вимагають більшої концентрації.