Мозок під час сну "архівує" отриману за день інформацію, відкидаючи все непотрібне. До такого висновку прийшли шведські вчені після ряду досліджень.

На думку одного з учасників наукового експерименту, співробітника Уппсальского університету, фахівця в області сну Крістіана Бенедикта, утилізація зайвої інформації позитивно впливає на роботу людської пам'яті.

"Якщо вдень вчиш матеріал, який потрібно здавати на іспиті на наступний день, шанси на успіх будуть вище, якщо мозок піддасть інформаційний шум компресії. Якщо він це не в змозі зробити, можуть виникнути труднощі в освоєнні нової інформації", – розповів учений в інтерв'ю телеканалу SWT.

Даний процес значно прискорює протеїн Homer1a, який активує у період сну синапси, місця контакту нейронів. Інформація фіксується і надовго зберігається в пам'яті. Принаймні такими були результати експериментів, проведених на лабораторних гризунах.

Під час спостережень за мишами вчені відзначили той момент, що рівень Homer1a вищий у тварин, які сплять. Це зумовлене тим, що гормон стресу - норадреналін - не дозволяє протеїну вивільнятися під час неспання.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

У ході раніше проведених досліджень вчені також встановили існування прямого зв'язку між навантаженням на мозок протягом дня і глибиною сну вночі.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", експерти з університету в Брауні (США) виростили в штучному мозку мережу кровоносних судин.