1 жовтня набув чинності закон про "Судоустрій та статус суддів" і Конституційні зміни в частині правосуддя, які забезпечать деполітизацію системи правосуддя та суттєво підсилять незалежність судової системи.

Про це в інтерв'ю "5 каналу" розповів заступник Голови адміністрації Президента України Олексій Філатов.

Крім того, на його думку, це також стане потужними інструментами відповідальності, які будуть застосовуватися до суддів і судової системи в цілому.

"Законом "Про внесення змін до Конституції України" Верховна Рада України вилучається з процесу призначення суддів, звільнення суддів, притягнення суддів до відповідальності. Таким чином відбувається деполітизація судової системи", - зазначив Філатов.

Також, за його словами, цим законом створюється Вища рада правосуддя, як незалежний орган, яка буде відповідати за всі питання суддівської кар'єри. Цим законом суттєво звужується суддівський імунітет виключно до функціональних питань.

Популярні новини зараз
Штраф за автомобільний відеореєстратор: кому загрожує і що робити У "Резерв+" з'явилась "мітка ухилянта": як виправити свої взаємовідносини з ТЦК Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу
Показати ще

"Це ті три головні речі, які повинні нам дати нову якість судової системи", - наголосив заступник голови Адміністрації Порошенко.

Як звернув увагу він, мова йде не просто про зміну назви (Вищу раду юстиції замінить Вища рада правосуддя, - ред.), мова йде про іншу процедуру обрання, формування цього органу, і мова йде про інші функції цього органу.

"Саме Вища рада правосуддя буде ключовим органом в питаннях кадрового наповнення і кадрового формування суддівського корпусу. Саме через цей орган будуть проходити всі кандидати на суддівські посади, саме цей орган буде займатися переведенням суддів з нижчих судів до вищих судів за результатами конкурсів, які будуть проводитися Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Саме цей орган буде займатися притягненням суддів до дисциплінарної відповідальності, а також наданням згоди на притягнення їх до кримінальної відповідальності тоді, коли для цього є відповідні підстави", - розповів Філатов про повноваження новоствореного органу.

Водночас, як підкреслив він, не всі члени Вищої ради юстиції перейдуть у Вищу раду правосуддя.

"Не перейде ні міністр юстиції, ані генеральний прокурор – це також одна з головних вимог щодо відповідності складу цієї Вищої ради правосуддя європейським стандартам", - уточнив Філатов.

Крім того, за його словами, перелік санкцій, які можуть бути застосовані до судді, буде суттєво розширений. Це дасть більше можливостей Вищій раді правосуддя більш ефективно виконувати свої завдання в дисциплінарному провадженні.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Верховна Рада України звільнила суддів, які порушили присягу.