За рішенням Верховного Суду Україні, банкам забороняється стягувати з українців борги, яким понад три роки, а також штрафи яким більше року.

Розглядаючи справу №6-16цс15, Верховній Суд постановив, що на повернення кредитів (боргів) у банкірів буде лише три роки. Для вирішення всіх питань з боржниками буде примінятись лише цей термін, якщо людина не поставила свій підпис під документом, про продовження терміну кредитування, банк залишається без своїх грошей.

"Для того, щоб продовжити строки позикової давності і вимагати з боржників гроші навіть через багато років, банки стали вигадувати нові схеми. Подаючи до суду , вони стали подавати до кредитного договору документ "Основні умови", які не вносились в основний договір, але буцім-то підписані боржником. Саме в цьому документі і йдеться про подовження строку кредитивання та додаткові штрафні санкції.

Наприклад, банк бере старі справи, за 2005 рік, по яким залишились недоплати у розмірі від 200 гривень до 1,5-2 тисяч гривень, нараховують пеню та подають до суду. Люди, шоковані такими боргами, просто не розуміють, що їм робити.

Читайте також: Валерія Гонтарєва радить читати книги про кризу

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Показати ще

Так от, Верховний Суд України постановив, що так не має бути. Якщо людина сама не підписала документи про подовження кредитного терміну, то банк має лише три роки на вимоги повернення банку кредитні кошти",-саме так пояснив ситуацію старший партнер адвокатської контори "Кравець і Партнери" Ростислав Кравець.