Весільне вбрання – один з найважливіших атрибутів у день, коли народжується нова сім'я. Для більшості людей звичним одягом цього дня є білосніжна сукня і фата нареченої та однотонний костюм жениха. Такий підхід більше властивий західній культурі.

Набагато цікавіше роздивлятися автентичні весільні строї, пошиті з урахуванням традицій та культурних уподобань того чи іншого регіону, країни, континенту. Саме такі вбрання і зібрав портал Boredpanda.

1. Індійське весілля

В Індіїі наречена найчастіше одягає на весілля рожеве або червоне вбрання лехенга-чолі. Індійські весільні сарі традиційно шиють з шовку, рясно оздобленого золотом та бісером. Рідше використовують весільні сарі інших яскравих кольорів: золотого, рожевого, помаранчевого, жовтого. Також існує тенденція використовувати дві сукні під час весілля: одну для релігійної церемонії і другу для бенкету.

Руки та ноги нареченої розмальовані хною, на ній багато золотих прикрас.

Популярні новини зараз
Упустив Дантес і впіймав Кацурін: найвідвертіші і не зовсім чесні фото Наді Дорофєєвої Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками
Показати ще

2. Нігерійське весілля.

У Нігерії близько 250 етнічних груп і понад півтисячі мов, тож обряди і звичаї можуть суттєво різнитися у різних регіонах країни. Проте для нігерійських наречених характерний яскравий весільний одяг та спеціальний головний убір, що називається гелі.

3. Весілля у Гані

Традиційні весілля в Гані часто дуже яскраві, і кожна сім'я має свій власний зразок тканини для церемонії. Зазвичай і в нареченої, і в нареченого одяг пошитий з однакового за кольором, малюнком та фактурою матеріалу.

4. Монгольске весілля

На монгольське весілля і наречений, і наречена мають одягати традиційний національний одяг, який називається делі.

5. Шотландське весілля.

На весілля чоловіки у Шотландії надягають кілт свого клану. Після церемонії наречена вбирається у хустку, прикрашену родовими кольорами свого чоловіка, щоб показати перехід у його сім'ю.

Читайте також: У Новій Зеландії відсвяткували перше пастафаріанське весілля (відео)

6. Японське весілля

На офіційну церемонію наречена надягає сніжно-біле кімоно, що символізує чистоту і цноту. Після церемонії вона може переодягтися у червоне кімоно. Цей колір символізує удачу. Загалом же протягом дня наречена може змінити три і більше весільних суконь.

7. Гуцульське весілля

Традиційний весільний одяг гуцулів щедро розшитий вишивкою. Нареченій обов'язково шиють спеціальний весільний вінок. Гуцульські весілля напрочуд самобутні, багаті на розмаїття пісень, цікаві.

8 Казахське весілля

На традиційне казахське весілля наречена надягає головний убір, відомий як "саукеле". Обличчя приховане за вуаллю. Саукеле зазвичай готують задовго до того, як дівчатка досягають шлюбного віку. Його розшиває рубінами, перлами або іншими дорогоцінними каменями, які підкреслюють його багатство. Шиють саукеле з дорогого оксамиту або велюру, вишивають дрібним бісером, обробляють бахромою, орнаменти складають з різних дрібних золотих і срібних монет і фігурних пластинок. Верх саукеле незмінно вінчає "уки" (пухнастий пучок з пір'я пугача). Краї прикрашають хутром норки, соболя або лисиці. Краса такого убору полонить погляд, є прикрасою нареченої і демонструє спроможність сватів.

9. Весілля у Гора, область між Косово та Македонією

Горанці є мусульманами по вірі, але їх традиції та звичаї містять різні язичницькі елементи. Наречена приїздить на білому коні. Її вбрання багато розшито бісером, а обличчя повністю покрите спеціальним розписом.

10. Румунське весілля

У Румунії весілля організовують батьки, а майбутнє подружжя бере активну участь у підготовці до нього, починаючи від посагу і закінчуючи створенням весільного прапора. Обов'язковим елементом ансамблю нареченої є наявність величезної кількості намиста.