Вірус імунодефіциту – хвороба, на яку страждають не тільки люди, а й тварини. Найбільшу небезпеку представляє вірус імунодефіциту котів (ВІК), оскільки має великий мутагенний потенціал.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа підрахунками експертів, ця хвороба уже є у 60% вуличних котів та 2% домашніх, пише Medinfo. Вірус імунодефіциту, крім людини і кішок. виявлений також у приматів і корів.
Підрахунок тварин з ВІК проводився аспірантами саратовського університету. Повідомляється, що по домашнім тваринам статистика більш-менш достовірна , оскільки стан їх здоров'я можна відстежити завдяки ветклінікам. Що стосується вуличних котів, то тут дані вкрай умовні. Вони базуються на 30 відловлених особин.
Читайте також: Кожен 10-й ВІЛ-інфікований мешкає в Києві
За інформацією науковців, ВІЛ перейшов до людей від тварин, тобто зумів переступити міжвидовий бар'єр. Доцент Саратовського аграрного університету Катерина Краснікова говорить, що вважається, ніби ВІК для людини не представляє небезпеки. Проте його висока мутагенність не дозволяє стверджувати це абсолютно точно.
Якщо домашня тварина хвора на ВІК, її слід ізолювати, коли в будинку є дитина до 12 років. У дітей слабка імунна система, так що ризик заразитися у них на порядок вище, ніж у дорослих.
Сьогодні проблемою ВІК ніхто всерйоз не займається, тому і спеціальних противірусних ліків для котів не існує. Як і у випадку з ВІЛ, його котячий аналог невиліковний.