Вірус Зіка може заражати тканини очей, викликати серйозні порушення в їх роботі і поширюватися через сльози.

Це виявили молекулярні біологи з з університету Вашингтона в Сент-Луїсі (США) , провівши тривале дослідження, пише Science Daily.

За словами вченого Майкла Даймонда, воно показало, що очі можуть бути тим місцем, де здатен ховатися вірус Зика. Тепер науковці планують зясувати, чи присутній вірус в очах всіх людей, які перенесли цю хворобу, і з'ясувати, як довго інфекція продовжує залишатися всередині них.

У березні американські нейрофізіологи пояснили причину розвитку мікроцефалії при зараженні вагітних жінок вірусом Зіка. Виявляється, частинки цього патогена добре проникають в стовбурові клітини, "заготовки" майбутньої нервової тканини, і викликають їх масову загибель.

Згодом дослідники помітили, що вірус пошкоджує не тільки мозок, але і сітківку очей зародків, викликаючи сліпоту або ж серйозні проблеми із зором.

Популярні новини зараз
Холод та дощі терпіти недовго: прогноз погоди на тиждень Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

Здогадки вчених про те, що виною цьому є саме вірус, підтвердили досліди на гризунах. Вони спостерігали, як Зіка поширювався в організмі звичайних лабораторних мишей, яких навмисне заразили за допомогою приладу, що імітує укуси комарів.

Читайте також: ГМО-комарів кинули на боротьбу з вірусом Зіка

Уже через сім днів після інфікування частинки вірусу були знайдені всередині очних яблук гризунів.

На основі цього вчені мають підстави говорити, що теоретично небезпечний вірус може передаватися від людини до людини через сльози, а це помітно підсилює ймовірність його подальшого поширення поза тією зоною, де мешкають його головні рознощики - москіти Aedes aegyptii, нездатні жити в помірних широтах .

Така властивість вірусу загрожує епідемією по всій землі. На користь того, що це вже дійсно відбувається, говорить швидкість, з якою він поширюється по Латинській Америці. Це відбувається швидше, ніж прогнозують моделі, що враховують тільки "комариний" шлях зараження.

Як писав "Знай", усього за день вірусом Зіка заразилися 27 сінгапурців.