Боротьба з рейдерством в Україні безрезультатна, тому що держструктури, покликані протидіяти рейдерству, самі до нього залучені. Таку думку в своєму блозі висловив лідер Громадського руху "Український вибір - Право Народу" Віктор Медведчук.

Як відомо, днями заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз заявив про те, що в Україні рейдери відчувають себе, як риба у воді: "Якщо ми візьмемо минулий рік, в країні було близько 3 000 рейдерських захоплень, і 2 700 - були абсолютно успішні ". Саме тому Мін'юст ініціює створення спільної з поліцією групи по боротьбі з рейдерством.

"Але подібні групи неодноразово створювалися і раніше, а рейдерство лише набирало обертів. Особливо в 2014-2016 роках, коли фактично настав колапс правоохоронної системи в країні. За інформацією Антирейдерського союзу підприємців України, в 2016-м число рейдерських захоплень складе до 5 000 ", - прокоментував ініціативу влади Медведчук.

Політик також зазначив, що зараз жертвами рейдерів стають вже не тільки українські фірми, але і великі закордонні компанії, в тому числі з країн ЄС.

"Тільки за останній час три великі західні компанії заявили про припинення діяльності в Україні. Тетра Пак, компанія з виробництва упаковки, повністю згорнула свою діяльність в нашій країні. А дві великі фінські компанії заявили, що мають намір покинути Україну: одна з них - Ruukki - навіть вивезла виробничі потужності, інша - виробник фарб Tikkurila - вирішила продати завод під Києвом. За даними Держстату, в першому кварталі 2016 року року ПІІ в економіку України вже скоротилися на $ 551 млн. І навряд чи до кінця року ситуація покращиться", - вважає громадський діяч.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Як відомо, за результатами 2016-го в світовому рейтингу Індексу прав власності країна опустилася на 115-е місце зі 128-ми (у минулому році Україна займала 109-е місце з 129-ти).

"За даними Антирейдерського союзу підприємців України, сьогодні в Україні діють понад 30 рейдерських угруповань зі зв'язками в судах, правоохоронних органах і Мін'юсті, а "перехоплення управління підприємствами полегшується невиписаністю відповідного законодавства й проблемами з захищеністю реєстрів прав власності". І уряд поки нічого не зробив, аби виправити ситуацію", - підсумував Медведчук.