Люди створюють за допомогою 3D-принтера практично все, починаючи від простих іграшок і закінчуючи високотехнологічними деталями для літаків. Цілком очікувано, що одного разу на світ мали з'явитис і більш складні механізми, такі як годинник. Першопрохідцем тут став дизайнер Крістоф Лайме.

Він на 3D-принтері надрукував наручний годинник з використанням функціонуючого турбійона – пристрій для часткової компенсації впливу тяжіння Землі на точність ходу годинника. Не всі деталі все ж створені на принтері. Дизайнер уточнив, що він використовував численні металево шурупи і вали. З пластика їх було б не ефективно виготовляти. Але головний механізм створювався за допомогою цієї технології.

Читайте також: Японські поліцейські робитимуть 3D-фотографії підозрюваних

Розмір пристрою можна порівняти з сучасними наручними або навіть кишеньковими годинниками. Радіус їх становить 98 міліметрів, а висота корпусу 93 міліметри. Працюють годинник від ручного заводу і пластикової пружини. Головне досягнення це турбійон. Вперше його створили і застосували в 1795 році. Винайшов його швейцарський годинникар Абрахамом-Луї Бреге.

Турбійон складається з балансу, анкерної вилки і колеса. Вони розташовані на поворотному майданчику. Це був на той час один з найскладніших і дорогих механізмів в годиннику. Турбійон повертає весь годинниковий механізм навколо своєї осі за хвилину. В результаті годинник спершу поспішають, а потім відстають, нівелюючи вплив земного тяжіння. Такий механізм - показник майстерності годинникаря.

Популярні новини зараз

Наталя Мосейчук різко поставила на місце Святослава Вакарчука: ″Мікрофон не для сольного виступу″

Чоловік Камалії розмріявся про друге весілля: "Вже з іншою"

Ґрета Тунберґ - мандрівниця в часі: юну еко-активістку помітили на фотографії 120-річної давності

Українцям автоматично закриють виплати пенсій, всього за кілька хвилин: деталі нововведення

Показати ще