ВУЗи України чекають на АТОшників

поділитись
Учасники АТО зможуть скористатися пільгами при вступі до ВУЗу.

Учасники АТО зможуть скористатися пільгами при вступі до ВУЗу. Бійці, що мають статус учасника АТО зможуть здавати вступні іспити замість ЗНО, а ті, хто став інвалідом війни під час служби в АТО або під час Революції Гідності, вступатимуть за співбесідою.

Про особливості умов прийому до вищих навчальних закладів України для учасників АТО в 2016 році, повідомляє Міністерство освіти і науки України. Право на зарахування за співбесідою мають громадяни, які отримали інвалідність внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революція Гідності), та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року. Також, за співбесідою до ВУЗу мають шанс бути зарахованими інваліди війни, статус яких, визначено пунктами 11-14 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Читайте також: Студенти отримуватимуть стипендії за новими правилами

Варто нагадати, що законодавчо передбачено додаткові пільги при вступі до навчальних закладів й для дітей учасників АТО. Закон України № 425-VIII щодо державної підтримки учасників бойових дій, їх дітей та дітей переселенців, котрим виписано пільги щодо вступу до навчальних закладів, набув чинності з 5 липня 2015 року. Зокрема, держава забезпечує учасникам бойових дій та їхнім дітям, у тому числі дітям, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
АТО, Вступна кампанія-2016, пільги
Лікарі кажуть, що пологи пройшли добре
0
0
04:29 19.03.2018
Активісти розібрали встановлену металеву конструкцію на Майдані
0
0
03:02 19.03.2018