Більш ніж через два роки після Євромайдану проблема корупції як і раніше існує в Україні, пише The Washington Times.

За словами коментатора Reuters Джоша Коена, корупція в сучасній Україні настільки сильна, що може збентежити навіть нігерійського принца. За інформацією Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), в рік з українського бюджету зникає більше $ 12 млрд. За індексом сприйняття корупції Україна займає 142 місце з 174 - нижче, ніж Уганда, Нікарагуа і Нігерія.

Читайте також: Нардеп Сотник пропонує покарати "старшого брата"

Найбільш активно корупція розвивається на стику інтересів олігархів і урядовців, стверджує Коен. Невелика кількість олігархів контролюють 70 відсотків економіки України, і за роки незалежності вони підгорнули під себе судову владу. В результаті була створена безкарна схема, в якій вигоду отримують лише політики, судді, прокурори і олігархи, але не пересічні громадяни.

Одна з найбільших можливостей для корупції відкривається в процесі реформ і боротьби з корупцією в вигляді дискримінаційного використання державної влади для винагороди фаворитів і покарання противників. Як заявила помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд, існує реальна загроза того, що Україна почне стрімко зісковзувати в корупцію, беззаконня і васальну державність.

Популярні новини зараз

З 1 вересня школи перейдуть на стандарти Нью-Гемпшира: малюнки – на уроках історії, нові тести і "нарко-перевірка" вчителів

Олена-Крістіна Лебідь показала стрункого Розенка у відмінній формі - "Пакує купальник"

Оля Полякова "залишила" сцену заради свого найбільшого захоплення: "Ой б*я, я ж відьма"

Маленький син Олі Цибульської перетворився на Елвіса Преслі: крутiший за Дзідзьо

Показати ще