Індивідуальні теплолічильники здатні суттєво зменшити рахунки за комунальні послуги, однак їх слід обрати дуже ретельно і розрізняти їхні види, про це пише domik.ua.

Відносно механізму дії теплолічильники є механічні та ультразвукові. Перші вимірюють кількість спожитої енергії за допомогою крильчатки, другі - ультразвуку. Розглянемо детальніше принцип роботи теплолічильників.

Ультразвукові теплолічильники фіксують час проходження ультразвуку між двома дзеркалами — на виході та вході лічильника, перетворюючи отримані дані в кількість спожитого тепла. Дані виводяться на цифровий екран.

Переваги таких лічильників - вони більш довговічні та стійкі до зносу, мають вищий клас точності, а недоліки - дають неточні показання у разі замутненої води. Точність ультразвукових лічильників залежить від кількості відкладень накипу на дзеркалах.

Механічні (крильчасті) теплолічильники вимірюють кількість води, що проходить, а тепловий датчик — її температуру. На основі цих показників прилад обраховує кількість використаної теплоенергії та виводить дані на цифровий екран чи циферблат. Переваги таких лічильників: вони відносно недорогі і менш чутливі до жорсткої води, а серед недоліків відзначають необхідність встановлювати фільтри, адже сміття може застрягати в крильчатці та порушувати роботу приладу.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 7-13 липня для всіх знаків Зодика: недобиті колишні Овнів, момент істини Стрільців та удар для Раків Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак Комуналка стане безкоштовною: кому з українців спишуть усі нарахування за послуги ЖКГ
Показати ще

Варто звернути увагу на те, що індивідуальні теплолічильники можна встановити в квартирах із горизонтальною системою постачання тепла.

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що в Україні очікують на суттєве зростання вартості газу.