Фінансова криза є прибутковою порою для шахраїв. Бажання людей зекономити грає їм на руку, і з кожним роком вони вигадають все нові схеми обману. Журналісти "Сегодня" дізнались про розповсюджені махінації злочинців та порадили, як не попастись на їх гачок.

Цікаво, але у більшості випадків аферисти не вигадають геніального злочину, а жертва фактично сама заганяє себе у капкан, довіряючи усім підряд. "Шахрайство нарівні з кишеньковими крадіжками - сьогодні найпоширеніший вид злочинів", - повідомила речник столичного ГУ Нацполіціі Оксана Блищик.

У більшості випадків аферисти пропонують жертві певні послуги. Сьогодні популярними є послуги комп'ютерних спеціалістів. Злочинці за умовних кілька сотень гривень ставлять людині новий Windows, а також "встановлюють" додаткові програми. Після виконаної роботи вимагають від клієнти по кілька тисяч гривень.

Киянка Анна Нагорна не повелась на злочинну схему майстра та викликала поліцію. Правоохоронці встали на бік жінки. Тож варто користуватися послугами лише перевірених комп'ютерних спеціалістів, а не телефонувати їм, знайшовши об'яву на стовпі.

Ще однією вічною схемою є будівельні роботи. Бригадир вимагає від замовника задаток, а потім з ним тікає. Щоб уникнути обману необхідно підписувати з робітниками договір, в якому будуть їхні паспортні данні.

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Астролог побачив у травні "лихо" для України Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

Розводять шахраї і жінок, які піклуються про свою зовнішність. Дівчат запрошують до салону на безкоштовну консультацію, де виявляється, що волосся або шкіра у жахливому стані. Красуням пропонують комплекс дорогих процедур, які вона не може собі дозволити. Але спеціально для них існують "вигідні" кредити із шаленими, як з'ясовується пізніше, відсотками. У найкращому випадку людина залишається без грошей, а можливий варіант й випадіння волосся.

Читайте також: Кібер-шахрай пожалів маму маленьких дітей

Експерти радять українцям обов'язково підписувати договір, при замовленні послуг. Навіть якщо він не матиме юридичної сили, правоохоронці зможуть довести злий умисел шахрая. Якщо аферист сам наполягає на підписанні документів, ретельно перечитувати кожне слово.