Національна заборона на продаж, виробництво та транспортування алкоголю, яка діяла у Сполучених Штатах Америки протягом 1920–1933 років і була прозвана у народі "сухий закон", породила цілий підпільний рух бутлегерів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ середині 1920 років він набув величезних масштабів. Виробники спиртного таємно транспортували алкоголь з одного місця в інше, іноді ящиками, іноді невеликими порціями. Спиртне привозили з інших країн, таємно робили його в найдальших кімнатах будинків і викуповували за шалені гроші.
Пронести куплений алкоголь повз поліцію багато хто прагнув не стільки через бажання випити, скільки таким чином хотів висловити свій протест проти цього закону, пише "Культурологія".
І якщо чоловічі компанії бутлегерів постійно перебували під пильною увагою поліції, жінки вміло користувалися ситуацією і винаходили все нові і нові способи перенесення алкоголю. Добряче їм у цьому допомагала їх недоторканність та тогочасна мода. Багатошарові спідниці, сукні, плащі та численні аксесуари давали змогу ховати алкоголь у великих кількостях, адже ні охорона, ні поліція дам не обшукували.
Американки ховали пляшки зі спиртним під спідницями, у полах широких плащів, фартухах, навіть книгах та портмоне. Згодом вони навіть почали змагатися у винахідливості, хто пронесе найбільше алкоголю повз стражів порядку і залишиться при цьому непоміченим.
Читайте також: Влада заборонить продавати алкоголь у дні державних свят
Сухий закон був введений у дію Вісімнадцятою поправкою до Конституції США, ратифікованою 16 січня 1919 року . Вона вступила в силу 17 січня 1920 року і забороняла виготовлення, продаж і перевезення алкоголю у межах Сполучених Штатів Америки.
Ефект від введення закону влада отримала прямо протилежний. Хоч споживання алкоголю в Америці суттєво знизилося, натомість у рази виросла злочинність. Зокрема, заборона на виготовлення і споживання спиртного спровокувала появу численних підпільних мереж з його виробництва та розповсюдження. Вигідний, часто із застосуванням насильства, чорний ринок алкоголю розпустився буйним цвітом.
Відмінили цю поправку тільки у 1933 році.