Кожна друга людина на землі хоча б раз страждала від безсонних ночей. Найбільше до цього розладу схильні жінки. Бессонніца- це велика проблема, якщо вона присутня варто звернути на це увагу, визначити причину розладу та позбутися її. Безсоння сильно впливає на наш фізичний і емоційний стан. Знижує рівень працездатності та настрою. Згодом, якщо не лікувати розлад воно може перейти в хронічне захворювання і тоді вже дороги назад немає.


Причини безсоння можуть бути на різному фоні. Стрес, проблеми, зміна часових поясів, робота з позмінним графіком. Захворювання ендокрійной системи, психічні розлади, прийом різних препаратів, які викликають безсоння, також порушення роботи мозку, зовнішні подразники і проблеми повсякденного життя.

Читайте також: Макгрегор показав, як працює на мішку

Якщо вчасно боротися з проблемою від неї можна позбутися. Але якщо недуг вже запущений тоді краще звернутися до лікаря і ні в якому разі не займатися самолікуванням, купуючи різні снодійні препарати в аптеках, які можуть ще більше завдати шкоди.

Якщо безсоння мучить вас з певною періодичністю і не сильно запущена, можна дотримуватися кількох правил, щоб відновити нормальний і здоровий сон.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще

Привчіть себе спати по 8 годин на добу. Це норма, яку рекомендують лікарі, щоб організм під час сну встиг відновити свої життєві сили.

2. Правильний перекус повинен бути як мінімум за півгодини перед сном. Ні в якому разі не вживайте жирну їжу. Легкий салат або фрукти - відмінна їжа, яка не зашкодить фігурі, але вчені довели, що краще снодійне це їжа, що містить вуглевод. Якщо безсоння сильно мучить, варто спробувати з'їсти щось солодке, але в маленький кількостях так як вуглевод шкідливий у вечірній час доби, особливо для тих, хто дбайливо зберігає свої ідеальні форми.

3. Читання перед сном одне з кращих снодійних. Виберіть для себе спокійний роман або захоплюючу казку. Книга за змістом не повинна піддавати вас легкому стресу.
4. Перед сном не можна хвилюватися, забивати свою голову проблемами і непотрібними думками. Запам'ятайте, що уві сні ви не вирішите ніяких проблем, тому краще добре виспатися і приступити до вирішення завдань зі свіжої головою.
5. Крем для тіла з лавандою або гель для душу на основі лаванди заспокоює.
6. Чай з кропу, кращий борець з безсонням, а так же настій ромашки і м'яти. Кріп містить ефірні масла, які знімають напругу і сприяють хорошому сну.
7. Ванна з травами допоможе вам зануритися з легкістю в царство сну.
8. Перед сном краще відмовитися від перегляду телевізора.
9. Якщо ви займаєтеся спортом у вечірній час краще робити це за шість годин до сну.
10. Постільна білизна важлива для здорового сну. Вона повинна бути приємною на дотик і завжди чистою та випрасуваною.

І ще одне правило, яке слід знати. Ліжко це місце виключно для сну і тому ноутбук, планшет або черговий бухгалтерський звіт повинен знаходитися в іншому місці, аж ніяк не на ліжку.

Певної схеми для лікування безсоння не існує, або ви самі відчуєте який метод вам найбільше підходить або компетентний фахівець допоможе впоратися з цією недугою. Бережіть себе і перш за все менше нервуйте.

Раніше портал "Знай.ua" поділився інформаціею про те, як американські вчені попереджають: сидіти за ноутбуком ввечері - небезпечно для здоров'я. Перегляд серіалів на ніч може привести до розвитку безсоння.