"Знай" передивився новорічні звернення лідерів сімох країн світу та дізнався, про що вони говорили своєму народу.

Порошенко вітав українців у патріотичній краватці

Звернення Петра Порошенка було записане у Михайлівському золотоверхому соборі. Президент говорив три хвилини. Був у чорному пальті, білій сорочці та жовто-блакитній краватці.

Він закликав уклонитися воїнам, які зараз не за теплим столом, а в холодному окопі і з автоматом у руці. Зауважив, що спільними зусиллями Збройних сил, волонтерів, працівників "оборонки" і міжнародних партнерів ми унеможливимо повномасштабний наступ Росії. Додав, що між Україною та Європою цього року впаде паперова завіса. І ми зможемо вільно відвідувати Європу. А також про зону вільної торгівлі, яка почне діяти з Євросоюзом.

Популярні новини зараз
Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

"За кілька років ми компенсуємо колосальні збитки, яких завдала Україні Росія. Адже закриття Москвою ринків для українських товарів і українських виробників, потужна економічна агресія – ще одна складова гібридної війни проти нас. Не взяли військовим штурмом – намагаються задушити економічно та підірвати соціально. Але нічого у них не вийде!", - сказав Порошенко.

Насамкінець він процитував слова вітання з арабської казки Івана Франка "Коваль Бассім".

Обама хоче контролювати вогнепальну зброю

У ролику, розміщеному на сайті Білого дому, Барак Обама одним реченням привітав всіх із Новим роком. Після цього посварив Конгрес, який нічого не робить, аби зупинити збройне насильство над дітьми.

"Я отримую занадто багато листів від батьків, учителів і дітей, щоб сидіти і нічого не робити. Я отримую листи від відповідальних власників зброї, які сумують разом з нами кожного разу, коли ці трагедії трапляються", - сказав Обама.

Він пообіцяв, що зробить усе, аби зменшити кількість злочинів із використанням вогнепальної зброї.

Уточнюється, що звернення президента США – щотижневе. Записане воно у кабінеті 1 січня 2016-го року. До народу Обама звертався на Різдво, тоді закликав допомагати нужденним.

Меркель заступилася за мігрантів

Вперше, звернення лідера Німеччини показували по телевізору із титрами. Промову канцлера Ангели Меркель транслювали з арабським та англійським перекладом. Кількість біженців в країні вже наблизилася до мільйону.

"Не можна наслідувати тих, хто хоче життя в Німеччині тільки для себе, але виключає його для інших", - зауважила Меркель.

Додала, що від успішної імміграції країна може отримати економічні переваги. Закликала німців до терпіння у боротьбі із кризою.

Лукашенко говорив про війну

Президент Білорусі Олександр Лукашенко під час новорічного привітання стояв на фоні каміну в кабінеті. Переконував, що країну вдалося вберегти від війн, тероризму і внутрішньої смути.

"Рік, що минає, нагадав всьому світу просту істину, яку багато стали забувати. Життя - найбільша цінність на землі. І право на неї - найголовніше з усіх прав людини. На жаль, саме воно в сучасному світі піддається найбільшій загрозі. Від терактів і військових конфліктів гине все більше людей. У самих різних куточках планети все голосніше голоси тих політиків, хто ставить свої амбіції вище блага народу", - сказав.

Додав, що за його спостереженнями, старий світовий порядок, валиться. Війни призводять до економічної кризи. Це б'є і по його країні. Тому закликав свій народ до єднання. А сили порадив не витрачати на образи, докори і сварки.

Олланд попередив про загрозу тероризму

"Це новорічне звернення не схоже на жодне попереднє", - почав промову президент Франції Франсуа Олланд. Головною темою його звернення стали атаки терористів, які вразили країну торік.

Він сказав, що Франція не здаватиметься. І, не зважаючи на сльози, вона встала. Зіткнувшись з ненавистю, народ показав силу своїх цінностей.

"Але я повинен сказати вам правду, ми не покінчили з тероризмом. Загроза існує", - попередив Олланд.

Також, лідер Франції висловив співчуття від імені всього французького народу сім'ям загиблих і висловив подяку службам швидкої допомоги, пожежним, поліцейським і жандармам, які першими прийшли на виручку постраждалим.

Говорив більше дев'яти хвилин.

Президент Казахстану похизувався індустріалізацією

Не заважаючи на те, що Казахстан закриває у себе російські телеканали та не підтримав Росію торговій війні з Україною, виступ президента Нурсултана Назарбаєва був схожий на радянський.

Він говорив про досягнення у другій п'ятирічці індустріалізації, про високу народжуваність, будівництво шкіл та лікарень.

"У році, що минає ми гідно почали другу п'ятирічку індустріалізації. За рік у регіонах побудовано 120 нових виробництв і об'єктів. Створено тисячі робочих місць. На світ з'явилися майже 400 тисяч малюків. Для них і сотень тисяч казахстанців, що підростають, ми звели нові школи і дитячі сади, будинки та лікарні, дороги та підприємства, стадіони і концертні зали", - відчитався президент Казахстану.

Як і завжди, говорив двома мовами. На початку – казахською, потім російською. Витратив на кожну промову близько 2 хвилин. Стояв у кабінеті, поруч із ялинкою.

Путін нагадав, що діди воювали

В новорічному зверненні президент Росії Володимир Путін говорив про те, що успіх країни залежить від праці. Особливо привітав військових, які борються із тероризмом, відстоюють національні інтереси Росії на далеких рубежах. Згадав дідів, які воювали.

"Наша історія, досвід батьків і дідів, їх єдність у важкі часи і сила духу є для нас великим прикладом. Вони допомагали і допомагатимуть нам гідно відповідати на сучасні виклики", - казав Путін на фоні Кремля.

1 січня Ердоган вляпався у міжнародний скандал

В перший день нового року президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган примудрився потрапити у міжнародний скандал. Його звинуватили в симпатіях до Гітлера.

Дискутуючи із журналістами щодо конституційної реформи, він привів Німеччину часів Адольфа Гітлера як приклад унітарної держави з президентською системою правління.

"У світі є приклади таких країн. Ви могли бачити це в гітлерівській Німеччині. Є й пізніші приклади в інших країнах", - сказав Ердоган.

Його слова викликали бурхливу реакцію у світі, тому канцелярії президента довелося пояснювати, що лідера Туреччини неправильно зрозуміли.

"Є і хороші і погані приклади унітарної держави з президентською системою правління. Нацистська Німеччина була, очевидно, одним з найбільш сумно відомих прикладів в історії ", - чиновники пояснили в оточенні президента.