У Криму полігон Кацивелі хочуть використовувати для випробування нетрадиційних джерел енергії.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Російський фонд "Сколково" планує використовувати морський експериментальний полігон в Кацивелі в окупованому Криму для випробування нетрадиційних джереленергії.

За словами наукового керівника Інституту каталізу імені Борескова сибірського відділення Російської академії наук, академіка Валентина Пармона, 7 жовтня в Севастополі відбулося засідання консультаційної наукової ради фонду "Сколково" за участю віце-президента Російської академії наук Жореса Алфьорова та професора Стенфордського університету Роджера Корнберга, а також почесного президента Курчатовського інститут академік РАН Євгенія Велихова.

"Потрібні полігони для випробування нетрадиційних джерел енергії. У Криму є один об'єкт, який виявився практично безхазяйним після того, як Крим став російським. Це великий полігон в районі Кацивелі. Мало б сенс взяти його тим, хто робить сонячні батареї, хіміки б підключилися. Була б точка в Росії, яка працювала з великою користю", – сказав Валентин Пармон.

Популярні новини зараз
Повістку більше не принесуть: у липні звільнять від мобілізації ще три категорії чоловіків Гроші прийдуть окремо від пенсії: українці можуть отримати допомогу, про яку мало хто знає - інструкція За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні Ухилянтів порадували нововведеннями: без візиту до ТЦК і суттєва знижка
Показати ще

Академік вважає, що "Сколково" могло б допомогти вирішити проблеми Криму з дефіцитом електроенергії, води і веденням сільського господарства. "Важливе місце зіграють технології збереження теплової енергії, тому що влітку дуже багато тепла. У нас є напрацювання зі зберігання теплової енергії в хімічно пов'язаній формі тривалий час", – зазначив він.

За словами Пармон, фонд "Сколково" міг би запропонувати Криму технології нетрадиційних джерел енергії, а також буріння, видобутку і очищення води, а крім того, залучити відділення сільськогосподарських наук Російської академії наук для акліматизації в Криму культурних рослин.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як російські вчені Крим "наближали".