Панічні атаки виникають у людини спонтанно і супроводжуються сильним безпричинним страхом, занепокоєнням, прискореним пульсом, диханням і серцебиттям, тремтінням і підвищеною пітливістю.

Такі напади можуть виникати як регулярно - по кілька разів на день, так і досить рідко - декілька разів на рік.

При панічній атаці людині навіть може здаватися, що вона помирає або божеволіє. Якщо панічні атаки залишити без лікування, вони можуть перерости в панічний розлад та інші проблеми з психічним здоров'ям.

Але всього цього можна уникнути, якщо вчасно звернути увагу на проблему і звернутися за кваліфікованою допомогою.

СИМПТОМИ

Популярні новини зараз
Деяким пенсіонерам виплатять гроші за старі "недоліки" В Україні змінюють правила виплат для ВПО: потрібно принести один документ Українці почнуть отримувати сонячні панелі: кому пощастить не боятися відключень Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

Симптоми панічної атаки проявляються раптово, досягаючи свого піку протягом 10 хвилин. В цілому ж панічні атаки тривають від 20 до 30 хвилин.

За цей час пацієнти переживають такі ознаки панічної атаки:

  • гіпервентиляцію;
  • прискорене серцебиття;
  • тремтіння;
  • біль у грудній клітці;
  • задуху;
  • підвищену пітливість;
  • нудоту;
  • оніміння;
  • запаморочення;
  • відчуття нереальності того, що відбувається;
  • страх смерті, втрату контролю і здорового глузду.

Часте повторення панічних атак може призвести до розвитку панічного розладу - клінічного стану, при якому у пацієнтів також спостерігаються значні зміни в поведінці і з'являються ознаки розвитку інших тривожних розладів.

У періоди між панічними атаками люди з панічним розладом відчувають напругу і тривогу. Ця боязнь випробувати страх переслідує їх увесь час і може дуже заважати нормальній життєдіяльності.

ПРИЧИНИ

У багатьох випадках, панічні атаки відбуваються без причини в будь-який момент. Вони можуть трапитися навіть уві сні.

До того ж, панічні атаки можуть бути ознакою іншого розладу, наприклад, соціофобії або депресії.

І хоча точні причини виникнення цих нападів поки не зрозумілі, схоже, панічні атаки мають тенденцію передаватися у спадок.

Ще одним фактором, що впливає на їх появу, можуть стати значні зміни в житті, такі, як вступ у шлюб або народження дитини.

Сильний стрес, як, наприклад, смерть близької людини, втрата роботи або розлучення теж можуть стати причиною виникнення панічних атак.

ЛІКУВАННЯ

З панічними атаками і панічним розладом можна впоратися за допомогою психотерапії, різних типів когнітивно-поведінкової терапії, антидепресантів, релаксаційних, дихальних і медитативних практик.

Навички самоконтролю і самопереконання допоможуть знизити інтенсивність і тривалість нападів.

Терапія і відновлення хімічного балансу в мозку за допомогою медикаментів допоможуть перестати боятися і забути про паніку.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про 7 побічних ефектів стресу.