Сучасний офіс настільки залежить від комп'ютерної мережі, що випадковий її збій паралізує весь робочий процес. Також створюють проблеми повільний "інтернет" і непередбачувані "глюки".

В офісі передача даних відбувається, в основному, за допомогою радіохвиль (Wi-Fi, стільниковий модем). Цегла й бетон поглинають радіохвилі, метал відбиває, меблі створюють бар'єри. Енергозберігаючі лампи та блоки живлення – радіоперешкоди. Нарешті, самі комп'ютери, телефони, планшети, а також багато бездротові пристрої (клавіатури, миші, навушники) теж "шумлять", займають ефір, конкурують за з'єднання і заважають один одному.

Щоб забезпечити "якісний інтернет" пропонуємо скористуватись наступними нескладними рецептами.

1. Знайдіть зони максимально сильного сигналу від точки доступу Wi-Fi (роутера) або "соти".

Зробити це найлегше за допомогою спеціальних мобільних додатків: OpenSignal, WiFi Overview 360 і їм подібних. У такому щільно забитому речами й людьми приміщенні як офіс, навіть різниця в кілька десятків сантиметрів здатна вирішити справу: прискорити передачу даних через Wi-Fi на ноутбуці і планшеті, зробити відчутно швидшим стільниковий модем.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

2. Оберіть найменш навантажений радіоканал.

Діапазон Wi-Fi розділений на дюжину каналів (мова йде про стандарт 802.11b / g) і кожна точка доступу зазвичай налаштована на мовлення в якомусь одному з них. Тому варто відшукати найбільш тихий канал і налаштувати ваш роутер і клієнтські пристрої на роботу в ньому. Зробити це найлегше знову-таки за допомогою мобільного додатку, наприклад, Wifi Analyser або WiFi Manager.

3. Заміряйте дійсну швидкість передачі та прийому даних кожного варіанту підключення.

Для цього згодиться Speedtest.net, що працює прямо в браузері.

4. Встановіть роутер правильно.

Він повинен знаходитися в центрі, або ближче до того робочого місця, де в інтернеті найбільша потреба. По можливості його потрібно встановлювати вище, в прямій видимості кожної точки, що обслуговується, або з найменшою кількістю перешкод. Якщо вам потрібно покрити більшу площу, встановіть антену вертикально; якщо необхідно обслуговувати кілька поверхів, встановіть антену горизонтально.

Читайте також: ІТ-компанії стали лідерами оренди офісної нерухомості

5. За можливості встановіть роутер нової моделі, стандарту 802.11n.

Такий пристрій не тільки вміє працювати в новому радіодіапазоні (5 ГГц замість 2.4 ГГц), але й додає каналів (цілих 23). Теоретично, він забезпечує вчетверо більшу швидкість.

6. Оновіть драйвер роутера до найсвіжішої версії.

Це не тільки підвищить безпеку (що дуже актуально останнім часом: з'явилися віруси, що заражають вже не комп'ютери, а точки доступу), а й виправить виявлені помилки, тим самим, ймовірно, збільшивши продуктивність мережі. Зазвичай оновлення можна провести через веб-інтерфейс (в браузері вбийте в адресний рядок 192.168.0.1), або скористатися додаються до пристрою утилітами; якщо ви працюєте в MS Windows, можна перевірити вкладку "Властивості", знайшовши точку доступу зі списку обладнання.

7. Увімкніть і / або спробуйте змінити функцію QoS ( "якість обслуговування") в налаштуваннях точки доступу.

В основі QoS лежить проста ідея: надати трафіку від деяких додатків більш високий пріоритет. Це може допомогти, наприклад, якщо вам потрібна якісний відеозв'язок і швидкості начебто вистачає, але картинка погана. Не забувайте тільки, що QoS - палиця з двома кінцями. Не факт, що автоматична конфігурація вам підійде: ефект для швидкості з'єднання може бути негативним. Не забудьте перевірити результат, хоча б за допомогою додатків з п.1.

8. Використовуйте повторювач сигналу, який іноді неправильно називають підсилювачем, а варто було б – подовжувачем.

Працює він у парі з головною точкою доступу – і створює мережу з тим же ім'ям і параметрами. Встановивши його в іншому кутку офісу, можна збільшити радіус впевненого прийому в два рази і більше (в залежності від моделі).

9. На роутерах 802.11n включіть шифрування WPA2.

Це не тільки посилить безпеку (за рахунок застосування більш стійкого криптоалгоритму зловмисникові буде важче перехопити дані або скористатися вашою мережею), але і зробить обмін даними швидше (бо інші протоколи шифрування працюють на більш повільній швидкості, щоб зберегти сумісність зі старим "залізом").

Важливо: оптимізуючи свою мережу, на забудьте записати на папері повернутися до початкового значення точки доступу або модему - перш ніж їх поміняєте. Це дозволить швидко відновити працездатність мережі, якщо щось піде не так