Адвокат Оксана Абросимова пояснила, в яких випадках виконавча служба отримує право конфісковувати майно громадян, які мають великі борги за комунальні послуги і що варто знати, аби не допустити таких втрат.

"Якщо борг споживача перевищує 14 500 грн, то вже є такі підстави у споживача хвилюватися за своє нерухоме майно, вже виконавець може накласти арешт на житло. Але Закон України "Про виконавчі провадження" вказує, що боржник має право державному виконавцю вказати черговість майна, на яке може бути звернуто стягнення. І якщо у боржника є якесь інше майно окрім нерухомого, то він може запропонувати це майно, щоб його продати для погашення боргу.", - повідомила Абросимова для видання Голос столиці.

Читати також: Російські банки купують люди з оточення Порошенка

У тих випадках, якщо на боржника вже подали до суду на стягнення майна, можна вдаватися до оскарження самої якості надання комунальних послуг. Приміром, можна довести, що вони були невчасними і неякісними і таким чином виграти судову справу.

" Тобто можна працювати з такими позовами, оскільки якщо боржник доведе, що послуги були надані комунальною службою невчасно або неякісно, то і сума боргу може бути або зменшена, або взагалі в задоволенні позивних вимог може бути відмовлено", - повідомила адвокат.

Популярні новини зараз
Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..." У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що кількість киян, які невчасно сплачують за комунальні послуги та мають борги по "комуналці" сягнула 20%.