Експерти Світового Банку розповіли, які обов'язки та відповідальність мають громадяни, які отримують субсидії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише видання "Вісті Придніпров'я".
Обов'язок:
Звертаючись за субсидією, громадяни зобов'язані надати достовірну інформацію про види доходів та джерела їх отримання, а також про здійснення купівлі товарів/оплати послуг на суму більше 50 тисяч гривень протягом 12 місяців до звернення.
Відповідальність:
У разі, якщо надані дані недостовірні, внаслідок чого громадянину надана надмірна сума субсидії — держава припиняє субсидіювання з місяця, коли було виявлено порушення.
Більше того, суму надміру нарахованої субсидії доведеться повернути.
Якщо громадянин добровільно не повернув кошти, питання про їх стягнення вирішується у судовому порядку.
Обов'язок:
У період одержання субсидії громадяни зобов'язані протягом місяця поінформувати про зміни:
- склад зареєстрованих осіб (орендарі — про фактично проживаючих);
- соціальний статусу (зміна джерел доходів);
- перелік отримуваних житлово-комунальних послуг;
- умов їх надання;
- виконавців житлово-комунальних послуг;
- купівлю товарів або оплату послуг на суму більше 50 тисяч гривень.
Відповідальність:
Якщо громадянин вчасно не повідомив про зміни, і це призвело до надмірного нарахування коштів допомоги — їх доведеться повернути.
Обов'язок:
Держава допомагає сплачувати житлово-комунальні послуги, але і накладає обов'язок – певну частину цих послуг одержувач субсидії повинен сплачувати самостійно.
Щомісяця має сплачуватись вартість фактично використаної послуги за мінусом розміру призначеної субсидії. Якщо вартість спожитої послуги менше, ніж встановлена при розрахунку субсидії обов'язкова частка плати за цю послугу, сплачується фактична вартість послуги за мінусом призначеної субсидії.
Водночас, якщо розмір субсидії більше фактичної вартості послуги, на рахунку споживача залишиться частина невикористаних коштів субсидії, які можна в подальшому використати для оплати послуги в наступні розрахункові періоди.
Відповідальність:
Якщо одержувач субсидії не сплачує за надані послуги, організації-надавачі послуг повідомляють про це орган соціального захисту. У такому разі надання субсидії можуть припинити, за виключенням випадків, коли несплата за послуги пов'язана із затримкою у виплаті заробітної плати, пенсії тощо.
У подальшому субсидія може бути призначена лише тоді, коли громадянин сплатить заборгованість, що утворилася через несплату за послуги в період отримання субсидії.
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", влада вигадує способи, як зменшити кількість субсидій.