Асоціація забудовників та Спілка квартирних орендарів вимагають у Верховної Ради введення мораторію на продаж всіх квартир, крім першого продажу новобудов.

Про це повідомляє Економічна правда.

Прикладом для наслідування став мораторій на продаж сільськогосподарських земель і приклад народних депутатів, які не шкодують рейтингів і завзято відстоюють право аграріїв на краще життя.

"Ми вважаємо, що теж потребуємо підтримки держави і також хотіли б скористатися опцією обмеження прав розпорядження приватною власністю інших громадян заради власної вигоди", - повідомляють вони.

Забудовники повідомили про позитивні моменти від запровадження мораторію на продаж всіх квартир, крім першого продажу новобудов:

Популярні новини зараз
Не вважається поборами: школам дозволили брати гроші з батьків – за які послуги Вимагайте перерви: при якій температурі заборонено працювати в Україні Гроші доведеться повертати: ПФУ попередив про неточності з виплатами Водії масово отримують штрафи після спілкування з патрульними: за що карають навіть без порушень
Показати ще

1. Відродження житлового будівництва та нові робочі місця для будівельників.

За неможливості купити старе житло всі будуть змушені купувати тільки нове. Це значить - більше будівництва, робочих місць та ріст прибутків будівельних компаній. У галузь прийдуть інвестиції, а спекуляції на ринку квартир з метою перепродажу повністю припиняться, що дозволить нам, будівельникам, диктувати ціни.

2. Вирішення соціальної проблеми оренди житла.

Спілка квартирних орендарів обурена високою вартістю оренди квартир. Середня зарплата в Києві становить 8 586 грн, а оренда однокімнатної квартири — щонайменше 5 000 грн, і це без комунальних послуг.

Багато власників не виставляють квартири для оренди, бо хочуть зараз або з часом їх продати. Якщо власників позбавити такої опції, на ринку зросте пропозиція квартир для оренди, відповідно — впадуть ціни. Це дозволить вирішити надзвичайно важливе соціальне питання оренди житла сім'ями, що не мають квартир, подібного до того, як мораторій на продаж сільськогосподарської землі знизив вартість її оренди до мінімального рівня.

Водночас, забудовники вважають зайвим зважати на негативні моменти:

1. Власники 6,1 млн квартир не зможуть повною мірою розпоряджатися своїм приватним майном. У багатьох виникнуть фінансові проблеми.

Проте зараз ціни на квартири утричі нижчі, ніж до кризи. Спекулянки купують квартири у власників за копійки, пенсіонерів обманюють, купуючи їх помешкання за пляшку горілки. Це треба припинити до розробки нормального законодавства щодо функціонування ринку квартир.

2. Буде неможливо взяти кредит під заставу квартири, що зменшить ділову активність.

Однак нічого надзвичайного в цьому випадку не буде: аграрну землю — найбільший актив в Україні — теж не можна заставити в банку, і до катастрофи це не призвело.

Забудовники стверджують, що інші громадяни повинні піти на такі жертви заради їх вигоди та вигоди країни в цілому. Не виключають вони і того, що на початку в Україні навіть буде спостерігатися загальний позитивний економічний ефект від запровадження "квартирного" мораторію, а вже потім, після його запровадження, скасувати його буде важко.

"Закликаємо Верховну Раду прийняти мораторій на продаж всіх квартир, крім першого продажу новобудов, і обіцяємо голосувати за всіх, хто буде відстоювати цю ідею", - наголосили забудовники.

Звісно, таких асоціацій орендарів та будівельників не існує, так само, як і безглуздих ініціатив про запровадження "квартирного" мораторію. Ця заява — результат колективної творчості редакції і громадських активістів. Вона доступно пояснює абсурдність аргументів на користь "земельного" мораторію, а також демонструє, чим такі безглузді заборони можуть загрожувати кожному громадянину.

Як повідомляв "Знай.ua", Тимошенко вимагає мораторій на продаж землі.