Єпископ УПЦ МП Олександр (Драбинко) причетний до викрадення черниць у 2013 році.

Про це заявив колишній міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко, який опублікував покаянну розписку священнослужителя, пише "Обозреватель" із посиланням на "Кореспондент".

У червні 2013 року ім'я архієпископа Олександра виявилося пов'язаним у численних публікаціях у ЗМІ, а також у блогосфері, з кримінальною історією викрадення двох черниць: настоятельки і однієї із насельниць київського Свято-Покровського монастиря. До порушеної кримінальної справи архієпископ Олександр був притягнутий як свідок.

За словами Захарченко, Драбинко усвідомлював причетність до злочину і глибину своєї провини у справі про викрадення черниць.

"Побоюючись, що може бути заарештований і посаджений у камеру зі своїми подільниками, він і написав покаянну розписку. Заарештований він не був лише через найглибшу повагу Януковича до Блаженнішого Володимира (предстоятель УПЦ. - Ред.), який був тоді надзвичайно слабкий. Крім того, розуміючи складність ситуації, Янукович не хотів кидати тінь на Українську православну церкву, зробивши основний акцент на злочині Драбинко", написав Захарченко.

Він також опублікував текст листа.

"Вельмишановний Віталію Юрійовичу!

У сьогоднішній день, перебуваючи у непростій і критичній у моєму і особистому, і суспільно-церковному житті ситуації, усвідомлюю глибину моєї провини в її повному обсязі, у тому, що сталося, каюся перед Богом як християнин і перед державою, і суспільством як громадянин.

Особисто Вам обіцяю перед хрестом і Євангелієм бути вдячним за Вашу увагу і участь у моїй долі, а так само допомагати Вам за першим Вашим закликом і дорученням

З повагою, Олександр Драбинко

18.06.2013".