Захід боїться, що якщо гроші Януковича повернуть в Україну, їх розкрадуть - Портніков

поділитись
Нові факти про закон, який передбачає конфіскацію майна до рішення суду. Багато хто впевнений, що він буде сприяти оновленню еліт

Політики, які перешкоджають прийняттю закону про спеціальні конфіскації, в майбутньому планують стати "Януковичами" і бояться розправи. Таку думку висловив Віталій Портников після відмови внести закон навіть до порядку денного.

Він упевнений, що цей закон іншого формату, ніж безвізові, тому його прийняття означатиме готовність політичних еліт до змін внутрішніх, без яких неможлива європейська інтеграція.

"Чилі - справжня демократія, доводити не потрібно. Але цій країні вдалося повернути собі гроші Піночета. Те, що в Конго (Кіншаса) зберігся напівфеодальний режим, пояснювати не потрібно: а ця країна не стала повертати мільярди диктатора Мобуту", - наводить експерт в приклад країни, які повернули гроші диктаторів, передає Обозреватель.

Є й інший приклад, на думку Портникова, - це Киргизія, в якій провели розслідування з приводу повернення грошей екс-президента Бакієва, але європейські країни не впевнені в тому, що їх повернуть до державного бюджету.

Портников підкреслив, що для повернення грошей колишніх чиновників потрібні три чинники: готовність політиків прийняти закон про спецконфіскаціі, наявність необхідної силової структури для цього, підтримка Заходу в проведенні розслідування і вилучення грошей і майна.

Читайте також: Хто вкрав гроші на реформу прокуратури

Нагадаємо, що у вівторок депутати відмовилися три рази вносити до порядку денного законопроект 4057, який передбачає внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, які передбачають повернення державі коштів без рішення суду.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
Віталій Портников, закон про спеціальні конфіскації, конфіскація майна до рішення суду
Вибір редакції, Політика
17.08.2018
Провокация, связанная со Стусом, — еще одно подтверждение спланированного и заказного характера этой кампании
0
0
15:32 17.08.2018
Така тактика свідчить про спробу РФ шукати шляхи відступу у найкоротші терміни
0
0
14:55 17.08.2018
Дуже часто колишні працівники, делеговані працівники цих компаній зараз перебувають в радах усіх рівнів
0
0
14:36 17.08.2018
Нардеп нагадав, що з 15 серпня шахтарі оголосили голодування
0
0
14:28 17.08.2018
Поведінка росіян не перестає дивувати
0
0
14:22 17.08.2018