Захід боїться, що якщо гроші Януковича повернуть в Україну, їх розкрадуть - Портніков

поділитись
Нові факти про закон, який передбачає конфіскацію майна до рішення суду. Багато хто впевнений, що він буде сприяти оновленню еліт

Політики, які перешкоджають прийняттю закону про спеціальні конфіскації, в майбутньому планують стати "Януковичами" і бояться розправи. Таку думку висловив Віталій Портников після відмови внести закон навіть до порядку денного.

Він упевнений, що цей закон іншого формату, ніж безвізові, тому його прийняття означатиме готовність політичних еліт до змін внутрішніх, без яких неможлива європейська інтеграція.

"Чилі - справжня демократія, доводити не потрібно. Але цій країні вдалося повернути собі гроші Піночета. Те, що в Конго (Кіншаса) зберігся напівфеодальний режим, пояснювати не потрібно: а ця країна не стала повертати мільярди диктатора Мобуту", - наводить експерт в приклад країни, які повернули гроші диктаторів, передає Обозреватель.

Є й інший приклад, на думку Портникова, - це Киргизія, в якій провели розслідування з приводу повернення грошей екс-президента Бакієва, але європейські країни не впевнені в тому, що їх повернуть до державного бюджету.

Портников підкреслив, що для повернення грошей колишніх чиновників потрібні три чинники: готовність політиків прийняти закон про спецконфіскаціі, наявність необхідної силової структури для цього, підтримка Заходу в проведенні розслідування і вилучення грошей і майна.

Читайте також: Хто вкрав гроші на реформу прокуратури

Нагадаємо, що у вівторок депутати відмовилися три рази вносити до порядку денного законопроект 4057, який передбачає внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, які передбачають повернення державі коштів без рішення суду.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
Віталій Портников, закон про спеціальні конфіскації, конфіскація майна до рішення суду
Вибір редакції, Суспільство
17.03.2018
Світ не визнає претензій Росії щодо Криму
0
0
15:39 17.03.2018
Все, що потрібно знати про Надію Савченко
0
0
15:21 17.03.2018
Півострів стає "гарячою точкою"
0
0
15:10 17.03.2018