Народний депутат Дмитро Ярош підготував законопроект про Українську Добровольчу армію, згідно з яким "добровольці" і ветерани АТО зможуть зберігати вдома зброю.

В інтерв'ю для "Апострофа" Колишній лідер "Правого сектора" висловив переконання, що наявність зброї стане для патріотів величезним стимулом для захисту своєї батьківщини.

За словами політика, Добровольча армія складатиметься з батальйонів "на місцях" - по батальйону в кожній області України.

"Така армія дасть можливість, як в Естонії або Швейцарії, задіяти добровольчий і волонтерський потенціал. Агресор десять разів подумає перш ніж напасти на якесь місто, якщо з кожного вікна по ньому будуть вести вогонь", - пояснює Дмитро Ярош.

У законопроекті Яроша йдеться про подальше задіяння "добровольчих" підрозділів усіма силовими структурами, включаючи департамент надзвичайних ситуацій. "Умовно, якщо горить ліс на Херсонщині, то добровольці можуть бути задіяні", - розповідає нардеп.

Популярні новини зараз
Батьківська субота 25 березня: що потрібно обов'язково зробити і коли буде наступна нагода згадати родичів Українцям виплатять по 2200 грн від ПриватБанку, але отримають їх не всі: важливі нюанси та умови Вручення повістки на вулиці: кому з українців не можуть вручити папірець поза домом, відповідь юриста Заборона на виїзд з України підліткам з 13 по 18 років: у Держприкордонній службі дали пояснення
Показати ще

На питання, про мотивацію членів батальйону, яким не платитимуть зарплату, Ярош зазначив: "Люди будуть пишатися тим, що у них вдома буде зброя і можливість захищати державу, а це - величезний стимул".

Читайте також: Ярош презентував нову політичну силу

Політик визнав, що створення такого військового формування, є спробою якось задіяти всіх бійців, які повертаються з фронту.

"Це прагнення їх задіяти, піти на конструктив. Ми не просто так спостерігаємо, що проти добровольців порушено кримінальні справи. Адже люди повертаються з фронту з поствоєнним синдромом, вони мобільні ...", - роз'яснює Ярош свій задум.

За його словами, "крім усього іншого", ця Добровольча армія повинна буде займатися також військово-патріотичним вихованням.

Ярош додав, що вже заручився підтримкою фракції "Самопоміч" та ряду міжфракційних депутатів. "Я думаю, що не буде проти "Радикальна партія" Ляшка, не виключаю, що підтримає "Батьківщина", - додав він.