Українці зможуть забезпечити собі страховий стаж, який необхідний для виходу на пенсію, навіть працюючи неофіційно. Для цього їм доведеться укласти окремий договір із фіскальною службою й самостійно сплачувати відрахування із зарплати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомила начальник Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака і додала, що вже зараз багато громадян це практикують, а особливо ті особи, які працюють за кордоном.
"Якщо людина ще не досягла пенсійного віку і, наприклад, працює неофіційно, вона може самостійно взяти участь у програмі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Для цього вона має укласти договір з фіскальною службою (саме ця установа адмініструє єдиний соціальний внесок. – Ред.) і сплачувати кошти самостійно", – повідомила Корчака для видання Vlasno.info.
За її словами, якщо людина працювала на підприємстві, має відповідний запис у трудовій, але за неї не заплатив роботодавець, цей період застрахувати самостійно неможливо. Але якщо особа згідно з трудовою книжкою ніде не працювала, то, уклавши договір добровільного страхування, на цей період можна застрахуватися. Крім того, можна сплатити кошти й за попередній період, якщо в трудовій є прогалина.
Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що в Україні падає рівень заробітної плати. Так, станом на серпень розмір середньої зарплати складає 5202 грн, що на 172 гривні, або 3,2 %, менше у порівнянні із показниками минулого місяця. Тоді розмір середньої зарплати сягав 5374 грн.