Зайва вага провокує зміни в усіх органах і системах тіла людини. Але першим на появу зайвих кіло реагує кишечник: в ньому створюється особлива мікрофлора, властива людям, що страждають на ожиріння

різного ступеня тяжкості. Вчені припустили, що при зайвій вазі в кишечнику людини створюється "крен" у бік специфічних бактерій.

В організмі кожної людини близько 10 тисяч видів бактерій і близько 8 мільйонів їх генів.(для порівняння: "людських" генів в організмі кожної людини - близько 22 000). І ще один факт: якщо вага вашого чоловіка досягає 90 кг, це означає, що щодня з вами в ліжко лягає від одного кілограма до 2, 7 кг мікробів.

Природно, серед всього цього різноманіття є бактерії, які отримують фору для розвитку при накопиченні людиною зайвої ваги. Що є первинним, а що вторинним (бактерії, а потім зайва вага, чи зайва вага і, як наслідок - набір бактерій) - на це питання вчені поки що однозначної відповіді не дають. Але припускають, що бактерії, властиві огрядним людям, можуть виділятися в зовнішнє середовище, існувати поза тілом людини і передаватися від однієї людини до іншої.

Читайте також: Як їсти все підряд та одночасно худнути

Популярні новини зараз
Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

Питання про те, чи можна заразитися зайвою вагою, з практичної точки зору навряд чи можна вважати правомочними. Адже існує дуже багато факторів, які завжди будуть грати більш важливу роль, ніж бактерії, якы заселяють кишечник людини з зайвою вагою. Переїдання, перевага вуглеводів над іншими харчовими нутрієнтами, низька рухова активність, нарешті, генетична схильність і різні захворювання завжди матимуть більш важливе значення для ваги людини, ніж кілька бактерій, які можуть все-таки проникнути в тіло однієї людини від іншого.

Однак, припущення вчених про можливість передачі "бактерій зайвої ваги" від однієї людини іншій має практичну цінність, яку відразу ж відзначили для себе дієтологи. Вони запропонували худнути сім'ями. Ця ідея не нова: психологи давно вже стверджують, що худнути вдвох або навіть утрьох
завжди "цікавіше". Професійною мовою це визначається як створення егрегора схуднення і більш швидке досягнення мети завдяки цьом.

Мікробіологи ж говорять про те, що процес схуднення може сповільнюватися, якщо людина, яка худне, (тобто поступово змінює мікрофлору свого кишечника) буде постійно отримувати порцію ворожих бактерій від члена сім'ї, який страждає зайвою вагою, але не прагне схуднути.

Звідси висновок: якщо хочете позбутися від зайвої ваги, беріть до себе в компанію всіх членів сім'ї з такою ж проблемою. І обмежте спілкування з повними людьми: не давайте їм можливості
ділитися з вами "товстої" мікрофлорою.