Журналісти розсекретили шахрайську схему, пов'язану з банком "Таврика". В результаті афери тисячі вкладників залишилися без грошей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяХудожня цінність творів мистецтва і картин - абстрактна річ, яку можуть визначити тільки фахівці. Тому дорогі картини і цілі колекції іноді стають предметом фінансових маніпуляцій їх власників. Саме таку схему використовували власники банку "Таврика". Саме про це розповіли в програмі журналістських розслідувань "Схеми. Корупція в деталях" спеціально для 24 Каналу від "Радіо "Свободи" і Першого громадського каналу.
Власник банку "Таврика" Сергій Цюпко, розуміючи "справжню" цінність мистецтва, використовував колекцію творів українських художників, яка була в заставі його збанкрутілого банку, для виведення з фінустанови мільярдів гривень. Шахраї отримували величезні кредити під заставу картин. Ціна на картини при наданні кредиту штучно завищували.
Нагадаємо, нещодавно журналісти проекту "Схеми" простежили, на яких умовах Roshen співпрацює з органами місцевого самоврядування в питанні виділення землі під черговий завод або фабрику.
Читайте також: Верховний Суд заборонив банкам вимагати старі борги з українців
Так, 7,5 гектарів землі ТОВ "Бісквітний комплекс Roshen" отримало на позаконкурсних умовах - без конкурентів і земельного аукціону. Ще близько 20 гектарів на околиці Борисполя під Києвом Roshen планує використовувати під бісквітний комплекс і млин з виробництва борошна. Схему, за якою корпорація отримала всі ці землі, важко назвати прозорою.