Мутація хромосоми збільшує ризик виникнення психічних захворювань.

Про це заявили дослідники з Единбурзького університету, які протягом 40 років спостерігали шотландську сім'ю, члени якої страждали від важких психічних захворювань, пише The Times of India.

Нещодавно вчені вирішили вперше просканувати мозок цих людей. У результаті вони виявили мутацію DISC1, яка впливає на структуру, функції і біохімічні процеси в мозку.

Як виявилося, у людей з мутацією ділянка однієї хромосоми помінялася місцями з іншою. Крім того, вчені виявили зміни в структурі мозку. Саме це збільшувало ризик психічних захворювань, таких як шизофренія, біполярні розлади і депресія. У носіїв мутації також знижений рівень нейромедіатора глутамата в областях мозку, пов'язаних із шизофренією.

Додамо, фахівці розробили нову техніку, яка дозволяє стежити за активністю генів у мозку. Вона допомагає виявити зони, в яких гени "вимкнені". Передбачається, що даний метод спростить діагностику таких розладів, як хвороба Альцгеймера або шизофренія.

Довідка:

Нейромедіатор (посередник) - біологічно активні хімічні речовини, за допомогою яких здійснюється передача електричного імпульсу від нервової клітини через синоптичний простір між нейронами, а також від нейронів до м'язової тканини.

Підготувала: Ася Рябошапка