Нові експерименти призвели до лякає висновків: опіоїди - сильні болезаспокійливі, на які багато людей покладаються як на останній засіб полегшення страждань - роблять біль сильніше навіть після припинення прийому препаратів.

Цей ефект називається гіпералгезія: опіоїдні анальгетики (морфін, кодеїн, фентаніл та ін.) Запускають в спинному мозку ланцюжок сигналів, які змушують організм відчувати біль сильніше. Процес зміни больових сигналів йде незалежно від заглушення болю і триває, навіть коли пацієнт виліковується від хвороби або травми, через які колись почав приймати опіоїди. Однак є і хороші новини: анальгетики, які зараз знаходяться в стадії розробки, повинні зробити цей ефект оборотним.

Сильне знеболення не обходиться без побічних ефектів: опіоїди викликають звикання. Кількість смертей від передозування анальгетиків зросла в 4 рази за останні 20 років, зазначає журнал Science. Багато вчених вважають, що в цій статистиці винна і гіпералгезія: біль стає сильнішою, і люди підвищують дозу препарату, не знаючи, що причиною болю можуть бути самі ліки.

Читайте також: Гранат сприяє схудненню

Вже ведеться робота зі створення ліків, здатних звертати цей ефект. Вчені також підкреслюють, що нові результати - не причина відмовляти страждають від болю пацієнтам в опіоїдних препаратах - хоча б тому, що експеримент був проведений на щурах, а не на людях, а так само тому, що у опадів є інші способи боротьби з болем, які дослідження не враховувало. Вчені заявляють про необхідність експериментів з людьми для підтвердження даних.

Популярні новини зараз
Готуємо теплі шкарпетки та кофти: синоптики попередили українців про похолодання після Великодня Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло "Період складнощів закінчується": ведичні астрологи назвали місяць, коли українцям стане легше дихати Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще