Зруйнований Слов'янськ після звільнення від терористів (фото)

поділитись
Жителі міста втомилися від військових дій і ходять спокою в своєму житті. Вони вже не дивляться російську пропаганду, але нічого не чекають і від українського телебачення

[gallery]

У 2014 році українські військові звільнили Слов'янськ від бойовиків. Фотограф Олександр Чекменьов показав наслідки обстрілів і військових дій через півтора року.

Неподалік від Слов'янська в 15 кілометрах розташована Миколаївка, куди фотограф поїхав, щоб передати знімки людям, яких він фотографував в 2014 році. На одному з них він зобразив жінку з іконою святої Варвари, але через рік після зустрічі вона померла. Будинок та її квартира на четвертому поверсі, де дивом вціліла ікона, так і залишився не відновленими.

Під час свого приїзду в 2014 році Чекменьов він зупинився у місцевих жителів. Вони, за його словами, на той час уже перестали дивитися російську пропаганду по телевізору. Але жителі також не очікували нічого хорошого й від українського телебачення. Фотограф наголосив, що у людей відчувалася втома від всієї цієї ситуації й хотілося просто спокою.

Жителі міста розповіли, що відсвяткувати 2016 рік не вдалося. Компанія, за їхніми словами, була та ж і стіл був накритий, а повеселитися не вийшло. Останньою щасливою зустріччю Нового року в їх пам'яті залишилася в 2014 році.

На виїзді зі Слов'янська є цвинтар. Він сильно постраждав після бойових дій. Чекменьов півтора роки тому після звільнення приходив до місцевого жителя Михайла, який живе неподалік. Потрапити всередину його будинку можна було тільки через вікно. Вся територія навколо нього була вкрита гільзами. Михайло намагався привести зруйноване кладовище в порядок.

Читайте також: На Донбасі знайдені безіменні могили "кіборгів"

"У цю поїздку я побував тут знову. Будинок був частково відбудовано і вже як годиться, з дверей, вийшов Михайло. Він не впізнав мене і не міг зрозуміти, звідки мені відомо його ім'я. Слідом за Михайлом в дверях з'явився його войовничо налаштований товариш по чарці", - розповів фотограф.

Він відправився на кладовище сам і виявив там зламані пам'ятники. На них були сліди від куль, осколків мін і снарядів.

Нагадаємо, фотограф Олександр Чекменьов народився в Луганську. Свою кар'єру він почав у місцевій фотомайстерні. Фотограф знімав життя звичайних людей на вулиці. Ці знімки стали унікальним документом епохи, що минає. В активі Чекменьова безліч нагород і гран-прі.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
АТО, бойовики ДНР, звільнене від бойовиків місто, зруйнований словянськ, Словянськ
Вибір редакції, Світ
23.03.2018
Сьогодні нафта коштує трохи більше як $66 за бар
0
0
10:36 23.03.2018
Канали отримали офіційне попередження
0
0
10:14 23.03.2018
Заморозки очікуються вночі
0
0
10:06 23.03.2018
Коли в цьому році Великдень будуть зустрічати католики і православні
0
0
09:27 23.03.2018