Біографія

Бурбак Максим Юрійович народився 13 січня 1976 року в Чернівцях

Знак Зодіаку: Козірог

Народився в рік Вогненного Дракона

Віросповідання: православний

Розмовляє російською, українською та англійською

Чи правда, що Максим Бурбак заробив перші гроші на нелегальних операціях? Чи справді він всім зобов'язаний Яценюку і які його причини провалу на останніх виборах.

Вся правда про одного із соратників одного з найвпливовіших політиків минулих десятиліть Арсенія Яценюка в нашому новому матеріалі.

Сім'я

Про сімейне та особисте життя Максима Бурбака відомо не багато. В одному зі своїх нечисленних інтерв'ю він заявляв, що родом з інтелігентної родини. Свого часу дід політика Федір Арват працював завідувачем кафедри філології в Чернівецькому університеті.

Мати Максима Юрійовича пішла по стопах батька і працювала на кафедрі іноземних мов.

Відзначимо, що мати Бурбака була колегою і подругою матері Арсенія Яценюка, а старший брат Бурбака був однокласником колишнього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Офіційна біографія нардепа має повідомлення про те, що він перебуває у шлюбі. Дружина політика не є публічною персоною. Політик має двох дітей.

Освіта

Бурбак має вищу освіту. У 1998 році він став випускником юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Є дипломованим правознавцем.

Кар'єра і бізнес

Максим Бурбак, компромат на якого був ретельно зібраний свого часу його політичними опонентами, почав заробляти великі гроші ще в кінці 90-х років. Закінчивши ВНЗ, майбутній нардеп почав займатися банальним бізнесом - перегоном авто в Україну з Європи.

Розкрутившись, Бурбак побудував на малій батьківщині один з перших приватних автомайданчиків для підержаних авто, а також заснував салон нових машин.

Освоївши автобізнес, Максим Юрійович перейшов в компанію «Фінтраст», яка отримувала прибуток від здачі в оренду приміщень в рідних Чернівцях.

У 2008 році Бурбак стає виконувачем обов'язків директора компаній «БуковінаАвтоАльянс». Майбутній нардеп наростив темпи продажу вантажівок марки ТАТА, ЗАЗ, Лада, Опелів, Черрі і Шевроле. До кінця роботи в компанії лише в особистій власності Бурбака залишилося 35 авто різних марок.

У 2008 році Максим Юрійович починає пробувати сили в громадській діяльності та очолює організацію Перший аграрний сектор.

Уже в 2010 році Бурбак по знайомству потрапляє у велику політику і стає депутатом Чернівецької обласної ради від «Фронту змін» - особистого проекту його давнього свояка Арсенія Яценюка.

Прорватися до Верховної Ради у Яценюка виходить вже в 2012 році. Він обирається народним депутатом від Батьківщини, керівництво якої було тимчасово передано Олександру Турчинову і Арсенію Яценюку, які замінили укладену в той час Юлію Тимошенко.

Перша каденція Бурбака виявилося досить активною, так як він відразу ж став головою підкомітету з питань вільної торгівлі, економічної інтеграції та питань податкової та митної політики.

Депутат став одним з найбільш активних учасників Революції гідності і навіть керував самообороною Майдану, ставши заступником Андрія Парубія.

Восени 2014 року приєднується до нового проекту Яценюка - партії народний фронт. У період з лютого по грудень займає пост міністра інфраструктури України.

В кінці 2014 року знову переобирається в парламенті за результатами позачергових виборів. Виграє вибори по рідному мажоритарному округу №204 (Чернівецька область). Представляє «Народний фронт» і стає першим заступником голови Комітету з питань ветеранів, учасників бойових дій, інвалідів та учасників АТО.

Вже з літа 2015 року Бурбак стає главою фракції Народного фронту в парламенті.

Восени 2018 року Максим Юрійович включений до списку санкцій Російської Федерації, в якому йому складають компанію ще 332 людини.

Разом з падінням його патрона Арсенія Яценюка і повною втратою популярності Народним фронтом Максим Бурбак програє вибори на рідному мажоритарному окрузі, поступившись мандатом представнику Слуги народу Валерію Божку.

Максим Юрійович не приховував того факту, що є заможною людиною. У його податкової декларації вказано, що він володіє великим земельною ділянкою в Чернівецькій області та двома квартирами в рідній області.

Членам його родини належить готельний номер в столиці, ще дві земельні ділянки в Чернівецькій області, дві квартири, будинок у Виженці, а також об'єкти незакінченою комерційної нерухомості.

Крім того, Бурбак має авто марки Шкода, а членам його сім'ї дві вантажівки, шість причепів і легкове авто.

Особисто нардеп декларував річний дохід в розмірі чотири сотні п'ятдесят п'ять тисяч гривень, а члени його сім'ї додатково заробили ще п'ятсот п'ятдесят тисяч гривень.

Бурбак накопичив двісті сорок вісім тисяч, а його дружина примудрилася заощадити понад чотири мільйони гривень, вісімнадцять тисяч доларів і шістнадцять тисяч євро.

Компромат і чутки

Журналісти з'ясували, що члени сім'ї одного з найбільш патріотичних політиків країни є колоборантамі російського окупаційного режиму в Криму. Виявилося, що його родичі по братові не тільки живуть на півострові, але і оформили паспорти РФ.

Дана інформація була частково підтверджена відомим юристом Андрієм Портновим, який опублікував порочить нардепа матеріал в одному з месенджерів.

Як з'ясували ЗМІ, дружина Андрія Бурбака - брата нардепа навіть керувалася російським законом при оформленні нерухомості на окупованому півострові, фактично і юридично визнаючи факт законності захоплення Криму РФ.

У той час, як Арсеній Яценюк і його друг і соратник Бурбак публічно закликали залучати до відповідальності всіх осіб, які співпрацювали з РФ, їх своячніца і родичка оформляла нерухомість в цій країні за пред'явленим паспортом громадянки Росії.

Максима Бурбака також звинувачують в незаконному збагаченні. Колишній представник народного фронту, ймовірно, переписав частину заробленого майна на свою дружину, яка за неймовірних причин виявилася набагато багатшою за чоловіка.

Згідно з даними податкової декларації Бурбака від 2017 року, він жив лише на одну зарплату в розмірі 260 тисяч гривень, мав лише два авто, дві квартири і одну земельну ділянку. Також бідний політик нібито орендував номер в готелі Київ.

Однак, дружина Бурбака, за офіційними даними, володіє справжнім багатством. За 2017 рік вона заробила понад 1 мільйон гривень, а також накопичила 28 тисяч доларів і 19 тисяч євро у вигляді готівкових коштів. Також дружина політика зберігала більш 1,2 мільйона як депозити в декількох банках.

Супутниця життя нардепа також нібито керувала п'ятьма об'єктами комерційної нерухомості, двома квартирами, приватним будинком, земельною ділянкою та їздила на чотирьох авто з вісьмома причепами.

Також журналісти-розслідувачі з'ясували, що Бурбак в компанії Яценюка провернув аферу з ринком Добробут, який через контору Інвест-Буд за лічені роки перетворився в найбільший в Чернівцях, який був оформлений під виставковий павільйон і заробляв десятки тисяч гривень лише на незаконній парковці. Також Бурбак і компанія змогли позбутися від конкуруючого ринку Калинівка, який свого часу був визнаний одним з найбільших в країні.

Крім того, в 2007 році політики провернули кредитну аферу з «АТ Сведобанк», не повернувши його шведським інвесторам близько 100 мільйонів гривень, вступивши при цьому в змову з його тодішнім керівником Сергієм Тігіпком.

Будучи одним з лідерів українського парламенту попереднього скликання, він скандально прославився роботою на українського олігарха Ігоря Коломойського. З його подачі Міжнародні авіалінії України отримали найбільш вигідні рейси і фактично витіснили конкурентів з ринку. Домогтися таких амбітних цілей вдалося благодоря потрібній людині на посаді глави Державіаслужби України - Денису Антоник, екс-топ-менеджеру МАУ.

Фотографії

Максим Бурбак
Максим Бурбак

Максим Бурбак
Максим Бурбак

Максим Бурбак
Максим Бурбак

Відео


Посилання

Фейсбук