Дмитро Олександрович Стеценко – український політик, народний депутат. До обрання в парламент постійного місця роботи не мав, та й у Верховній Раді не особливо був активний. Зате став одним з депутатів, які проголосували за скасування кримінального покарання за незаконне збагачення.
Біографія
Дата народження – 6.11.1987 року
Вік – 31 год
Місце народження – Первомайськ, Миколаївська область, Україна
Національність – українець
Знак зодіаку – Скорпіон
Сім'я
Дмитро Олександрович одружений, його дружину звуть Людмила Стеценко. Жінка працює на телеканалі 1 + 1, який належить олігарху Ігорю Коломойському. Дітей не має.
Освіта
Середню освіту Дмитро Стеценко отримав в рідному місті. Після цього переїхав до міста Ірпень, який розташований в Київській області, і вступив до Національного університету державної податкової служби України. У 2010 році отримав диплом правознавця.
Кар'єра і бізнес
Про кар'єру Стеценко до обрання у Верховну Раду нічого невідомо. Однак на момент обрання в парламент постійного місця роботи не мав. У 2014 році був обраний народним депутатом від партії Народний фронт.
Цікаво, що спочатку Стеценко йшов на вибори під номером 70. У підсумку – його номер виявився непрохідним. Однак після виходу кількох депутатів на посади в Міністерство, в парламенті звільнилися місця. Так Стеценко і отримав депутатський мандат в парламенті восьмого скликання. На момент виборів йому було всього 26 років.
У парламенті депутат є членом комітету, що займається питаннями свободи слова та інформаційної політики. Також політик очолює підкомітет з питань телебачення і радіомовлення.
Стеценко входить в групу з міжпарламентських зв'язків з декількома країнами, серед яких – Нігерія, Туркменістан, Ефіопія, Саудівська Аравія, Китай, Єгипет та інші. Також народний обранець входить до складу міжфракційного об'єднання "Адвокація України".
За весь час роботи у Верховній Раді Дмитро Олександрович відвідав дев'яносто три відсотки засідань. При цьому так і жодгого разу не виступив з трибуни парламенту. Високий відсоток відвідувань комітетів – дев'яноста два.
З 2014 року Стеценко здійснив дванадцять депутатських запитів, п'ять разів звертався до Кабміну, а також два рази до генпрокурора.
Депутат брав участь в написанні тридцяти законопроектів. За п'ять років він один раз взяв слово у Верховній Раді. При цьому виступ обмежилося всього лише проханням передати слово іншому депутату.
Компромат і чутки
Не раз Дмитро Олександрович попадався на порушенні законодавства, зокрема, телекамерами було знято, як депутат займається так званим «кнопкодавством», тобто голосуванням за інших парламентаріїв.
Два роки тому Стеценко став один з народних обранців, які ініціювали скасування 368-2 статті Кримінально кодексу. Вона передбачала кримінальну відповідальність за незаконне збагачення держслужбовців. Через півроку суд постановив скасувати статтю. Мабуть депутатів не цікавив той факт, що введення кримінальної відповідальності було одним з основних вимог Європейського Союзу.
Також Стеценко проголосував за скандальний закон №6688, який передбачав обмеження свободи слова в інтернеті.
Декларація
Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, Дмитро Олександрович володіє двома квартирами – в селі Петропавлівська Борщагівка Київської області і в Броварах. Першою житлоплощею політик володіє разом зі своєю дружиною Людмилою. Нерухомість купили в 2014 році за 307 тисяч гривень.
Друга квартира належить Стеценко, дружині і батькам. Дружина парламентарія також має власний будинок в 79 квадратних метрів.
Автомобіля та іншого рухомого майна у Дмитра Стеценко і його дружини, згідно з декларацією, немає.
Також політик має тільки один вид доходу – депутатську зарплату. За минулий рік він заробив 420 тисяч гривень. Зарплата його дружини в компанії "1 + 1 Продакшн" склала 42 тисячі гривень. Ще 7 тисяч гривень жінка отримала в якості заробітної плати від заступника головного редактора каналу «Еспрессо» Анастасії Рабби.
Народний депутат не має банківських рахунків. Готівкою він тримає 90 тисяч гривень. Людмила Стеценко зберігає в банку 20 тисяч гривень, ще 100 тисяч - готівкою.