Біографія

Сергей Дунаев
Сергей Дунаев

Сергій Володимирович Дунаєв народився 19 серпня 1973 року.

Сім'я

Сергей Дунаев
Сергей Дунаев

Про особисте та сімейне життя Дунаєва мало що відомо. Народний депутат є вихідцем з Донецької області. Біографія політика має дані про те, що він родом з простої робітничої родини.

Сергій Володимирович має дружину Олену. Згідно з офіційними даними, Дунаєви мають двох дітей: сина і дочку. Сім'я нардепа є закритою темою, а родичі політика жодного разу не потрапляли в об'єктиви ЗМІ.

Освіта

Сергей Дунаев
Сергей Дунаев

Досьє Дунаєва, опубліковане в ЗМІ представниками його команди, має дані про те, що він не відразу отримав диплом про вищу освіту. В стіни ВНЗ Сергій потрапив уже будучи дорослою і заможною людиною. Власник диплома Інституту підвищення кваліфікації, передподготовкі і підготовки кадрів.

Пізніше став студентом Східно-Українського національного університету імені В.Даля, який був розташований в нині окупованому Луганську. Має диплом економіста.

Кар'єра і бізнес

Сергей Дунаев
Сергей Дунаев

Майбутній народний депутат має досить непростий життєвий і професійний шлях. Так, закінчивши звичайну радянську школу, він йде на найпростішу і брудну роботу - монтажником.

Однак, через чотири роки тяжкого життя Сергій Володимирович приймає рішення різко змінити щось і почати свою справу. Майбутній народний депутат приєднався до лав перших українських підприємців.

Сергій показує ділові якості, відрізняється бізнес-хваткою і багато працює, використовуючи свої зв'язки, через що досягає великого успіху. У 1999 році він отримує керівні позиції в декількох компаніях, серед яких була компанія ОСА, яка згідно з офіційними даними займалася виробничо-комерційною діяльністю. Уродженець Донецької області також очолює фірму Легіон, а пізніше отримує призначення генерального директора страхової компанії Олві.

Заробивши невеликий статок, Дунаєв вирішив здобути вищу освіту. Навчання у ВНЗ він нібито поєднував з роботою в декількох великих компаніях. Відзначимо, що Сергій Володимирович відразу ж не купував диплом, а вивчився до звання молодшого спеціаліста з фінансів.

Дунаєв, останні новини про якого носять суперечливий характер, нібито має впливового покровителя. Нардеп пов'язується з одіозним регіоналом - колишнім міністром енергетики і промисловості при правлінні Януковича і Азарова - Юрієм Бойком.

Бойко і Дунаєв нібито познайомилися в кінці 90-х - початку 2000-х років. Згідно з даними джерел, в ті роки Бойко часто перебував у Лисичанську, яким він керував в статусі тодішнього народного депутата, Раніше Бойко обіймав посаду генерального директора підприємства Лисичанськнафтооргсинтез і контролював промисловий район, який об'єднує Рубіжне, Сєвєродонецьк та Лисичанськ. Тоді він займав керівні пости на найбільших підприємствах, включаючи такого гіганта як Лисичанський НПЗ.

Саме в ті роки Сергій Володимирович встановив тісні особисті і ділові відносини з ще одним одіозним представником нині не існуючої Партії Регіонів - Олександром Єфремовим, який сьогодні звинувачується в сепаратизмі і державній зраді.

Експерти пов'язують старт політичної кар'єри Дунаєва з його впливовими друзями, а також грошима. Так, в 2006 році Сергій Володимирович вперше стає депутатом Лисичанської міської ради від тієї ж Партії регіонів. В органі влади він займає пост глави комісії з питань соціальної політики, молоді, фізкультури і спорту.

Одночасно з кар'єрою в політиці, Дунаєв продовжував розвивати свій бізнес і в 2009 році обійняв посаду директора Енергетичної інвестиційної компанією, а також стає головою Енергопромтекста.

Приблизно в тому ж році Сергій Володимирович цілком прогнозовано стає мером рідного Лисичанська, від куди переїжджає в 2012 році, отримавши підвищення. Дунаєв стає народним депутатом України від все тієї ж Партії Регіонів.

Свій перший успіх в політиці Сергій Володимирович завойовує зі скандалом. Так, на посаду його відверто просував Олександр Єфремов, якого тоді називали господарем Луганської області. Заради висунення потрібну людину в особі Дунаєва був змішав з посади мера його тодішній господар Леонід Красанов. Однак, перемозі друга Єфремова і Бойко завадив тодішній секретар міськради Сергій Баранник, якого обрали на позачергових виборах главою міста.

Однак, суперник Дунаєва довго не пробув на своєму місці і був змушений піти з поста в 2010 році. У рідному Лисичанську амбітний політик не затримався і балотуватувався в народні депутати від рідної Партії регіонів.

Вигравши перші парламентські вибори по мажоритарному округу з великими труднощами, він переїжджає до Києва. У 2014 році в числі інших депутатів покидає фракцію Партії Регіонів після перемоги Революції Гідності.

Восени того ж року знову бере участь у виборах, перемагає на рідному окрузі і стає депутатом восьмого скликання Верховної Ради.

В якості народного обранця Дунаєв знаходиться і під час президентства Володимира Зеленського. Влітку 2019 року він увійшов до передвиборчі списки Опозиційною платформи - За життя під дев'ятим номером і приєднався до складу депутатів парламенту дев'ятого скликання.

Згідно з даними податкової декларації, Дунаєв має відразу ж вісім квартир, одна з яких має майже 500 квадратних метрів.

Сергій Володимирович, компромат на якого в достатку можна знайти в Мережі, має гараж в Києві, а також шість об'єктів загального користування, приймальню в рідному Лисичанську і ряд інших об'єктів нерухомості. Подружжя Дунаєва має два авто марок Фольксваген і Мерседес.

Дунаєв вказував, що за рік заробляв лише 242 тисячі гривень в якості зарплати депутата, а також отримав ще приблизно стільки ж в якості компенсації витрат.

Один з найбільш впливових людей Луганській області також має заощадження в розмірі 950 тисяч гривень.

Компромат і чутки

Сергей Дунаев
Сергей Дунаев

Сергій Дунаєв є одним з найбільш скандальних представників Опозиційної платформи - За життя.

Стрімкий зліт вчорашнього робочого з Лисичанка в 90-і роки прийнято пов'язувати з бандитської діяльністю. Джерела стверджують, що Дунаєв був одним з лідерів краснянсього злочинного угруповання, яке займалося рекетом.

Відзначено. що сам Сергій Володимирович діяв вкрай обережно і на стрілки ходити не міг. Засвітився за незаконною діяльністю він лише в 2000 році, коли проти нього було порушено кримінальну справу за вимагання.

До суду справа не дійшла за терміном давності. Однак, знаючи Дунаєва люди стверджували, що він завжди купував лояльність правоохоронних органів і суддів.

Тісні відносини між Юрієм Бойко і Сергій Дунаєвим в ЗМІ пояснюють їх рідністю. Ходили чутки, що нинішній політик був цивільним чоловіком дочки Бойко. Саме після початку життя зі старшою дочкою одного з найбільш впливових людей Партії Регіонів і почався політичний і діловий зліт Дунаєва.

У пресі є дані про те, що Дунаєв разом зі своїми партнерами Єфремовим і Бойко, за допомогою бандитських угруповань, а також куплених міліціонерів і суддів знищували підприємства-конкурентів. Зокрема, він нібито ліквідував колись великі і прибуткові підприємства Лисичанська сода, Пролетар і ряд інших.

І без того неліціпріятний портрет Дунаєва стає ще гірше через звинувачення в жорстокому поводженні з тваринами. Нардеп організував пересувний крематорій для знищення безпритульних тварин. Пекельна машина почала працювати на вулицях Лисичанська в 2009 році.

В машинах собачої смерті працювали бригади шкуродерів в складі водія, оператора й стрільця. Забивші тваринусадисти моментально утилізували його останки в мобільному крематорії.

Однак, робота жахливої ​​машини тривала недолко. Після потрапляння інформації про діяльність шкуродерів в пресі почався страшний скандал, який змусив Дунаєва припинити роботу бригади.

Сергій Дунаєв вважається одним з небагатьох прихильників окупантів в дев'ятій версії Верховної Ради України.

У 2014 році він разом з нині заарештованим Олександром Єфремовим брав участь в сепаратистському мітингу в Луганську, вітаючи проведення так званого референдуму про вихід області зі складу України.

Пізніше Дунаєв потрапив в базу миротворця, після того, як бойовик ЛНР Сергій Корсунський повідомив, що нардеп спеціально стримував силовиків в квітні 2014 року, щоб не допустити штурму луганського управління СБУ, захопленого сепаратистами.

У 2015 році Сергій Володимирович спровокував черговий скандал, коли під час виступу на 9 травня в рідному Лисичанську він публічно назвав сепаратистів героями.

Вже в 2019 році в тому ж місті він знову порушив закон і виступив на фону комуністичних прапорів, заборонених в Україні.

Дунаєв був фігурантом кримінальної справи про внесення недостовірних даних до податкової декларації. У 2018 році зняття недоторканності з депутата хотів тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко. Однак, його прохання так ніхто і не підтримав.

Фотографії

Сергей Дунаев
Сергей Дунаев

Сергей Дунаев
Сергей Дунаев

Сергей Дунаев
Сергей Дунаев

Відео

Посилання

Посилання на офіційній сторінці Верховної Ради.