Біографія
Андрій Антоненко народився в 1971 році в Києві. Чим прославився активіст і музикант? Які звинувачення йому пред'являє особисто міністр Аваков і яке відношення він має до справи Шеремета - Відповіді в цьому матеріалі.
Сім'я
Про сім'ю і особисте життя Андрія Антоненко відомо мало. Волонтер і зірка добровольчого руху не розповідав про своїх родичів або коханих. Має сина. Згідно з інформацією з профілю артиста і активіста з соціальної мережі Фейсбук, він називає братами Анатолія Простакова і Андрія Гончарука, а племінницею - Жанну Шубіну.
Освіта
Андрій Антоненко є професійним музикантом. Він закінчив одну з київських музичних шкіл по класу цимбал, а також є випускником Культурно-просвітницького училища. Отримав диплом за фахом дережера самодіяльного ходу. Є професійним викладачем гри на гітарі.
Кар'єра і бізнес
Творчий шлях Андрій Антоненко почав в 1989 році, коли він заснував треш-метал групу "Лепрозорій". З кінця 1990 до 1996 року грав в треш-метал групі ADEM, в 1996 році заснував рок-групу DAZ Machine. Вона існувала до 2003 року.
Творчий шлях Андрій Антоненко почав в 2003 році. Тоді він вперше здобув популярність у вузьких колах як засновник, автор пісень і соліст колективу Riffmaster. Антоненко дав сотні виступах в клубах, а також на численних фестивалях по всій Україні.
Широку популярність Андрій Антоненко отримав в 2015 році, коли почав давати концерти перед українськими захисниками в зоні проведення АТО. У турі він приєднався до Олександра Положинського та групи Тартак, а після - став військовим на контрактній основі.
Згідно з власними заявами, Андрій Антоненко брав участь в бойових зіткненнях, а після закінчення терміну дії першого контракту, періодично повертався на фронт, де також часто дає концертні виступи.
Піком музичної кар'єри варто назвати 2017 рік, коли Андрій Антоненко представив пісню Тихо прийшов, тихо Пішов, яку назвали новим гімном підрозділу Сил Спеціальних Операцій Збройних сил України. Відзначимо, що дану композицію в своїх профілях в соціальних мережах публікував п'ятий президент України Петро Порошенко.
Останні шість років Андрій Антоненко був одним з найбільш яскравих українських активістів, що не приховували своїх правих поглядів. Брав участь у багатьох вуличних акціях і став успішним блогером, аудиторія якого склала кілька десятків тисяч чоловік.
Як артист і патріот Антоненко засуджував колег за виступи в Росії і виступав за заборону гастрольної діяльності українських музикантів і колективів на території країни-агресора.
Стрічка військового повна повідомлень з підтримкою українських захисників на Донбасі і критики дій РФ, які він називав злочинними і неприпустимими.
В якості останньої гучної появи Андрія Антоненко варто назвати його участь в серії протестних акцій під назвою Ні - капітуляції, що прокотилися по країні восени - грудні 2019 року. Військовий критикував окремі кроки адміністрації президента Зеленського по вирішенню конфлікту на Сході і вимагав від нього не переходити червоні лінії в переговорах з РФ.
Зокрема Андрій Антоненко підтримував скандального нардепа від Європейської солідарності Петра Порошенка і волонтера Марусю Звіробій, яка в прямому ефірі в одній із соціальних мереж загрожувала вбивством президенту Зеленському і закликала людей виходити на Майдан зі зброєю. На даний момент відносно політика проводяться слідчі дії.
Компромат і чутки
Андрій Антоненко став відомий всій країні 12 грудня 2019 року. Тоді в ході брифінгу МВС в Києві за участю міністра Арсена Авакова, президента Авакова і генерального прокурора Рябошапки його ім'я було названо в якості підозрюваного у справі про вбивство білоруського журналіста Павла Шеремета в 2017 році, який працював на ряд українських ЗМІ.
Активіста і музиканта назвали учасником злочинної групи, яка планувала і здійснила ряд злочинів, направлених на дестабілізацію обстановки в країні.
Сам Антоненко повідомив про те, що в його квартиру прибули правоохоронці для проведення слідчих заходів і не приховував свого подиву в зв'язку зі звинуваченнями. Він попросив допомоги від друзів і колег, які прибули до будинку Антоненко і навіть вступили в конфлікт з правоохоронцями біля його будинку за адресою Старовокзальна, 7в.
13 грудня 2019 року Печерський суд Києва повинен обрати запобіжний захід Андрію Антоненко. Разом з ним фігурантами справи про вбивство Шеремета названі волонтер і лікар Юлія Кузьменко, а також Яна Дугарова - військову медсестру і учасницю бойових дій на Донбасі.
Крім того, Антоненко інкримінують участь в справі про підрив елекроопор на території Херсонської області в кінці 2015 року.
Фотографії
Відео
Посилання
Посилання на профіль Андрія Антоненко в соціальній мережі Фейсбук.