Біографія

Майбутній міністр внутрішніх справ Арсен Борисович Аваков народився в 1964 році 2 січня в невеликому селищі Кіровського району в Баку. Повне досьє і компромат читайте у нас.

Сім'я

Його батько вірменин за національністю був військовим льотчиком, тому їхня сім'я часто їздила по містах всього Радянського Союзу і змінювала місце проживання. Приблизно в 70-х вони остаточно осіли в Харкові. Мати, Тетяна Матвіївна (яка є осетинкою і справжнє прізвище Габараева Тані). Батьків давно вже немає в живих.

Арсен Аваков, Фото з офіційної сторінки в Фейсбук
Арсен Аваков, Фото з офіційної сторінки в Фейсбук

Дружина - Авакова Інна Дмитрівна 1965 року народження. Подейкують, що вона має єврейське коріння. Була заступником голови правління ПАТ «АКБ« Базис », а також стала акціонером ТОВ" Підстепне сонце "(організація займається сонячними електростанціями біля міста Херсон).

Діти: 31-річний син Олександр є підприємцем. Деякий час влітку 2014 року його служив в спецбатальйону «Київ-1», який на той момент перебував під Слов'янськом. Але незабаром батьки повернули його до столиці, де продовжив навчатися на штурмовика. Довгий час його дражнили за активне використання соцмережі - "міністром Фейсбуку".

Освіта

Після закінчення загальноосвітньої харківської школи, Аваков почав працювати препаратором в Харківському політеху. У 1990 році закінчив цей же інститут за фахом інженерії з охорони вод. Під час навчання також був командиром студентських стройотрядов, захоплювався математичним моделюванням.

Після деякий час працював інженером в науково-дослідному Всесоюзному інституті охорони вод в Харкові. Деякі джерела стверджують, що автобіографія міністра не скрізь правдива, і є нестиковки, зокрема щодо інформації про службу в армії. Сам каже, що має військове звання - старший лейтенант.

Кар'єра і бізнес

1990 році Аваков став главою і засновником АТ «Інвестор», протягом наступних 15 років їм і був. У 1992 заснував ще одне підприємство - банк «Базис».

А через 10 років Авакова обрали членом виконавчого комітету міськради Харкова. Також в Мережі ходять чутки відносно дуже швидкої зміни сфери діяльності нинішнього міністра і про його кримінальне минуле. Мовляв, як простий інженер в молодості міг стати за два роки успішним бізнесменом, почати вкладати великі гроші в потрібні проекти і створити свій банк, а потім переміститися в уряд. Але, як називають Авакова в інтернеті - він один з найбільш «шифрованих» олігархів Харкова.

Арсен Аваков, Фото з офіційної сторінки в Фейсбук
Арсен Аваков, Фото з офіційної сторінки в Фейсбук

До 2010 року був головою Харківської обласної держадміністрації, депутат Харківської облради і через два роки - народний депутат України. У 2014 році його кар'єра досягла максимального рівня - його призначили спочатку тимчасово виконуючим обов'язки міністра МВС України, а після і міністром на постійній основі.

Арсен Борисович входить в рейтинг найбагатших людей України. Його статки оцінювалися в 385 млн доларів на 2008, а до 2013-го зменшилася приблизно до 98,9 млн доларів. У своїх щорічних деклараціях він вказує доходи від міністерської зарплати, фірм в Італії, Харкові та багато іншого (джерела доходу міністра можна перераховувати довго). Також у власності подружжя кілька квартир, землі 1,2 гектара, і безліч колекцій (книги, монети, дорогі меблі, марки, годинник, статуетки та інше). У власності Інни Авакової - дорогі прикраси, сумки. В кінці 2018 року ЗМІ накопали інформацію про те, що подружжя купило віллу в Італії на узбережжі, площею 566 кв.м.

А в 2019 році з'явилася інформація про те, що міністр купив ще й новинний сайт «Букви».

Крім того, що Аваков загрібає гроші лопатою, він ще й пише наукові статті та праці. У 2007 році він отримав звання заслуженого економіста країни і є автором наукових публікацій. У тому числі він задекларував свої права на книгу «Ленін з нами?». Він активно жертвує кошти на благодійність, створює фонди і піклується про вірмен в Україні.

Компромат і чутки

Зрозуміло, такий високий пост цього чиновника і його високі доходи не залишають байдужими нікого. Тому з'являються маса чуток і здогадок стосовно того, звідки у нього стільки грошей.

2006

Журналіста Романенко Валентина звинуватила Авакова в прихованому володінні газових свердловин в Харківській області, але довести це на правовому рівні не змогла. Міністр подав позов проти жінки і виграв суд. Про «газових» справах політика пише безліч ЗМІ, про те, як він збирав газовий конденсат і з ким. Але точних доказів немає - все тільки здогадки.

2012

У січні на Арсена Авакова було порушено кримінальну справу через факту перевищення службових повноважень (правда звинувачення подібного характеру були досить часто). Тоді його підозрювали в незаконній передачі у власність 55 гектарів харківських земель в приватну власність. Збиток оцінювався в 5,5 мільйонів гривень. Авакова тоді оголосили в розшук, почали обшукувати квартири, а він сам втік в Італію. Незабаром справа була закрита через відсутність складу злочину (по факту не було шкоди) і було доведено, нібито липові підписи, які не Авакова на документах.

Аваков. Скріншот з відео.
Аваков. Скріншот з відео.

Далі йшов скандал з самогубством його партнера, який залишив передсмертну записку зі звинуваченнями міністра в «нелюдяності». Подейкували, що Аваков замовив Олександра Мотилевского, але доказів немає.

2014

Повертаючись з Німеччини, пан міністр надмірно розслабився за допомогою спиртного і в аеропорту він був затриманий в нетверезому вигляді. Зрозуміло, вийшло «незручненько», але ситуацію досить швидко владнали і пустили на літак.

У тому ж році сталося скандальне вбивство координатора Олександра Музичка (Саші Білого), яке активісти «Правого сектора» повісили на Авакова. Його звинуватили в причетності і замовленні цього вбивства. Вимагали міністра подати у відставку, проте також нічого довести не змогли, а за вбивство у в'язниці так ніхто і не сидів.

Аваков. Скріншот з відео.
Аваков. Скріншот з відео.

На адресу міністра МВС також слідували звинувачення в ситуації на сході України і в Криму. Колишній радник російського президента Путіна Ілларіонов Андрій заявив журналістам, що Аваков своєю бездіяльністю допоміг Росії захопити ці території.

Геннадій Кернес звинувачував його в погрозах на адресу своєї родини і безпосередньо йому, говорив про замах.

Скандал, в якому похитнулася орієнтація Авакова. Якесь відео, зняте на телефон хлопцем Максимом розбурхало інтернет. На ньому присутні неповнолітній хлопець, який надає інтимні послуги чоловікові, який дуже схожий на Олександра Кірша, близького друга Авакова. Після такої новини харків'яни ініціювали активну діяльність, спрямовану на розслідування правдивості цього відео і факти схиляння неповнолітніх хлопчиків до інтиму. Але через деякий час все стихло, а міністр від коментарів активно відмовлявся.

2015

Конфлікт між політиком і колишнім головою Одеської області Михайлом Саакашвілі чула вся Україна. Останній звинуватив Авакова в крадіжці, на що той у відповідь почав кидатися склянками. Трохи пізніше він також звинувачував міністра у незаконному видобутку бурштину в Рівненській області, дохід від якої ділять місцева влада, прокуратура і безпосередньо, пан Аваков.

2016

В ефірі телеканалу «112» депутат Лещенко Сергій говорив, що міністр планує захопити владу в Україні і ввести режим військової диктатури.

Аваков. Скріншот з відео.
Аваков. Скріншот з відео.

2017

Цей рік був пов'язаний для сім'ї Авакова зі скандалом, в якому був вже замішаний син - Олександр. ЗМІ пишуть, що для МВС було закуплено рюкзаки, які завдали українському бюджету збитків розміром у 14 мільйонів гривень. Зрозуміло, ніякої кримінальної справи порушено не було і покарання понесено не було.

Протягом останніх двох років українці активно намагалися «вийняти» Авакова з міністерського крісла протестами через смерть активістки Катерини Гандзюк і журналіста Павла Шеремета. Розслідування цих справ довго затягувалися, залишалися нерозкритими, арешт винних проведений не був, а відставка Авакова до сих пір актуальна для багатьох українців.

Особисте життя Арсена Борисовича також часто обговорюється в Мережі. Зокрема, несподіване призначення молодий 24-річної Анастасії Дєєвої на посаду заступника міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції. Всі вважають, що це коханка глави МВС. Дівчина активно викладає фото і відео в соцмережі Твіттер і в Фейсбуці, але тепер вже з іншого місця роботи - вона представник захисту прав жінок в ООН. Дєєва була звільнена Кабміном в 2017 році.

В цілому можна сказати, що особистість українського міністра МВС оповита безліччю скандалів, звинувачень, таємниць і незакритих справ, що популярності не додають.

Фотографії

Арсен Аваков, Фото з офіційної сторінки в Фейсбук
Арсен Аваков, Фото з офіційної сторінки в Фейсбук

Арсен Аваков, Фото з офіційної сторінки в Фейсбук
Арсен Аваков, Фото з офіційної сторінки в Фейсбук

Арсен Аваков, Фото з офіційної сторінки в Фейсбук
Арсен Аваков, Фото з офіційної сторінки в Фейсбук

Відео

Посилання

Контакти, персональний і офіційний сайти:

Фейсбук

Сайт МВС