Біографія
Юрій Григорович Севрук народився 21 січня 1974 року в Житомирі.
Знак Зодіка: Козеріг
Народився в рік Дерев'яного Тигра
Національність: українець
Віросповідання: православний
Розмовляє російською і українською мовами
У співпраці з якими злочинцями-втікачами звинувачується колишній в.о. генерального прокурора України? У кришуванні яких саме резонансних справ звинувачували Юрія Григоровича і чому йому відмовили у візиті в американський Держдеп? - Відповіді на ці та багато інших питань - у цьому матеріалі.
Сім'я
Про особисте життя Юрія Севрука відомо не так вже й багато. Згідно з офіційною інформацією, він перебуває у шлюбі. Дружина - Оксана Романівна Севрук, відома як доцент Академії прокуратури України. У подружжя є двоє дітей: дочка Таміла і син Вадим.
Освіта
Юрій Григорович Севрук є випускником Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, що знаходиться в Харкові.
Кар'єра і бізнес
Офіційна біографія Севрука стверджує, що трудовий шлях він почав ще у віці 17 років. Заробляти на життя майбутній прокурор починає відразу ж після закінчення середньої школи, влаштувавшись на роботу столяром на підприємство Житомирдерев.
На старших курсах університету працює стажистом в прокуратурі міста Коростень, що знаходиться в Житомирській області. Вже у віці 20 років він стає стажистом старшого слідчого в житомирській прокуратурі.
У 90-ті роки Севрук систематично і досить успішно долає одну кар'єрну сходинку за одною: стає старшим слідчим житомирської прокуратури, потім - старшим слідчим області, доростаючи про позиції заступника Новоград-Волинського міжрайонного прокурора Житомирської області.
У 2000-і роки Севрук стає начальником відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, митної та прикордонної служб при веденні оперативно-розшукової діяльності (ОРД), дізнання та досудового слідства прокуратури Житомирської області.
Потім переходить в ОРД і стає одним з прокурорів у Генеральній прокуратурі України.
Після звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора України в 2016 році саме Севрук стає тимчасовим виконувачем обов'язків ген.прокурора до момент призначення на дану посаду Юрія Луценка. Юрій Григорович іде зі своєї посади відразу ж після остаточного призначення Луценка в якості його учасника, написавши заяву за власним бажанням.
У тому ж 2016 році призначений проректором Національної академії прокуратури України.
Остаточно кар'єра Севрука в Генеральній прокуратурі України закінчується 12 вересня 2019 року, коли новоназначнний глава відомства Руслан Рябошапка звільнив звільнив ео з посади першого заступника генпрокурора.
За роки кар'єри в юстиції Севрук зумів отримати безліч нагород, зокрема, Орден Княгині Ольги ІІІ ступеня, звання державний радник юстиції III класу і нагрудний знак Почесний працівник прокуратури України.
Будучи одним їз найбільш впливових і знаменитих українських слідчих, Севрук звичайно ж, подавав дані про власні доходи та майновий стан в Податкову службу.
Юрій Григорович заявляв, що не має свого житла і проживає в службовій квартирі площею сто чотири з половиною квадратних метра. Також він мав заощадження, а конкретно, шістсот двадцять одну тисячу гривень. У членів сім'ї прокурора на рахунках знаходилося шістсот двадцять чотири тисячі триста двадцять дев'ять гривень. Доходи були отримані в якості заробітної плати і надійшли як побічний дохід.
Декларував Севрук та солідні запаси готівки, а конкретно десять тисяч сімсот тридцять євро, дев'ять тисяч японських йен народились, три сотні п'ятнадцять тисяч гривень і двісті сімнадцять тисяч доларів. Були у нього активи в дорогоцінних металах Севрука - двісті п'ятдесят тисяч гривень.
Компромат і чутки
Згідно із загальноприйнятою думкою, українська прокуратура - одне з найбільш корумпованих відомств в історії України. Абсолютна більшість українців категорично не довіряють прокурорським працівникам і переконані, що вони в украй мірі корумповані і аморальні.
Безліч чуток з приводу непорядності та недотрумання законності протягом всієї кар'єри торкнулися і Севрука. Колишнього в.о. ген. прокуратури України звинувачували в кришуванні діяльності чорного нотаріуса Інеси Кравченко, яку спіймали на оформленні незаконних кредитних угод. Згідно з даними слідства, деякі документи вона нібито примудрялася оформляти, перебуваючи на момент укладення договорів на відпочинку в Туреччині. Кравченко називали одним з найбільш популярних і успішних нотаріусів щодо оформлення лівих кредитів, за що вона отримувала нелегальні податки в розмірі сотень тисяч доларів в рік.
Прокуратура порушила і успішно розслідувала відразу ж кілька справ проти Кравченко і готувала матеріали по ним для передачі в суд. Нотаріусу загрожувало позбавлення відповідальності і кілька років умовного тюремного ув'язнення. Однак вона ймовірно звернулася за допомогою до Севрук, який за певну матеріальну винагороду закрив всі справи проти неї, що дозволило їй відновити роботу з громадянами.
Згідно з даними численних ЗМІ, схожих кейсів в кар'єрі Севрука, вистачало. Є дані, що за певну винагороду прокурор допоміг закрити кримінальні справи, раніше порушені відразу ж проти кількох сотень громадян.
Севрука називали одним з членів клану Віктора Шокіна - генерального прокурора України часів правління Петра Порошенка. Дані журналістських розслідувань давали привід вважати, що Севрук працював в жодному корупційному тандемі з Шокіним протягом двадцяти останніх років. Тема їхньої спільної незаконної діяльності, що кидає тінь на всю Україну і її правоохоронну систему, докотилася до США, де газета New York Times опублікувала матеріал під назвою Непохитна українська корупція, левова частина котрого була присвячена саме діяльності Севрука і його патрона Шокіна.
Відзначимо, що репутація Севрука була настільки токсична, що йому навіть було відмовлено у відвідуванні США і візит до Державного департаменту.
Крім того, Севрука звинувачували в тому, що він злив справи проти столичних міліціонерів, керувавших незаконними угрупованнями так званих тітушек, які тероррізіровалі українців під час Євромайдан і Революції Гідності.
Також свого часу Севрук був нагороджений медаллю За працю і звитягу четвертим президентом України Януковичем, який цілком ймовірно нагородив його за окремі послуги його режиму.
Саме Севруку приписують слив скандальної справи про незаконну схему із закупівлі трансформаторів на 2 мільярди гривень, яке він благополучно поховав в прокурорських кабінетах. Також його звинувачують в кришіваніі сина ще одного екс-ген.прокурора - Пшонки, який розікрав кошти вкладників у власному банку і не поніс за це відповідальності.
У кейсі скандальних справ Севрука також знаходяться папки про його активну співпрацю з перебуваючим в розшуку екс-ген.прокурором Пшоною, прикриття шахрайства з державним житлом, виданому прокурорським працівникам, спуск на гальмах справ так званих діамантових прокурорів і систематичне ігнорування антикорупційного законодавства.
Відставка Севрука з Генеральної прокуратури і з системи права взагалі викликала скандал. Своє звільнення Юрій Григорович пояснив власною незгодою з планованою реформою прокуратури. При цьому, він забув згадати, що давно втратив довіру і повагу колег, начальства і простих українців, отримавши образ одного з найбільш корумпованих прокурорів старої системи.
Фотографії
Відео
Посилання
Відсутні